Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 7 3800X — це два абсолютно різні процесори, які належать до різних сегментів і поколінь. Ryzen 3 8440U — це енергоефективний мобільний чип 2023 року, створений для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 7 3800X — потужний настільний процесор 2019 року для ігрових ПК та робочих станцій. Попри те, що обидва мають однаковий загальний рейтинг енергоефективності, їхня продуктивність у різних сценаріях суттєво відрізняється.

Короткий висновок. Хоча Ryzen 3 8440U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23 1610 проти 1346) та має новішу архітектуру, Ryzen 7 3800X залишається значно потужнішим у багатоядерних завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Ryzen 7 3800X набирає 13848 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9089 у Ryzen 3 8440U, а також має вищий Passmark (23142 проти 12805). Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте 8440U, для максимальної продуктивності в іграх та рендерингу — 3800X.

Основні відмінності

  • Ryzen 3 8440U має вищу одноядерну продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2407 проти 1781, що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти ядра.
  • Ryzen 7 3800X значно потужніший у багатоядерних сценаріях: Cinebench R23 (багатоядерний) 13848 проти 9089, що важливо для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 3 8440U — мобільний процесор (TDP ~15-28 Вт), тоді як Ryzen 7 3800X — настільний (TDP 105 Вт), тому 8440U набагато енергоефективніший і підходить для ноутбуків.
  • Ryzen 7 3800X має більше ядер і потоків (8/16 проти 4/8 у 8440U), що забезпечує кращу продуктивність у багатопотокових завданнях.
  • Ryzen 3 8440U новіший (2023 рік) і має інтегровану графіку RDNA 3, тоді як Ryzen 7 3800X (2019) не має вбудованого GPU — для роботи потрібна дискретна відеокарта.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 13848

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 8592
File compression Немає даних 702 MB/sec
Clang compilation Немає даних 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 162.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 270.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 150.7 pages/sec
Background blur Немає даних 40.5 images/sec
Photo processing Немає даних 61.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 17.6 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 23142

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Немає даних
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 3.0 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 39x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 7 3800X?

Для ігор краще підійде Ryzen 7 3800X завдяки більшій кількості ядер і вищій багатоядерній продуктивності. Однак у сучасних іграх, чутливих до частоти, Ryzen 3 8440U може бути конкурентним завдяки вищій одноядерній швидкості.

Чи можна порівнювати мобільний Ryzen 3 8440U з настільним Ryzen 7 3800X?

Так, але це порівняння різних класів: 8440U — енергоефективний мобільний чип, а 3800X — потужний настільний. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність або максимальна продуктивність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 3 8440U споживає значно менше енергії (TDP ~15-28 Вт) порівняно з Ryzen 7 3800X (105 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Ryzen 3 8440U для рендерингу та відеомонтажу?

Для легкого рендерингу та монтажу 8440U достатньо, але для професійної роботи краще обрати Ryzen 7 3800X, який має вдвічі більше ядер і значно вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор новіший і чи варто купувати Ryzen 7 3800X у 2024 році?

Ryzen 3 8440U новіший (2023), але Ryzen 7 3800X (2019) все ще актуальний для бюджетних ігрових ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність за низьку ціну, 3800X — хороший вибір, але для енергоефективності обирайте 8440U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.