Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 7 5800X — це два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. 8440U — це енергоефективний чип для ультрабуків, випущений у 2023 році, тоді як 5800X — потужний десктопний процесор 2020 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X значно перевершує Ryzen 3 8440U у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що підтверджується майже вдвічі вищими показниками Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Однак Ryzen 3 8440U демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 і має вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор на стаціонарному ПК, обирайте 5800X. Для тривалої роботи від батареї та повсякденних завдань на ноутбуці — 8440U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800X має значно вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) — 15344 проти 9089, а в Passmark CPU (багатоядерний) — 27847 проти 12805, що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 3 8440U випереджає 5800X у Geekbench 6 (одноядерний) — 2407 проти 2232, що забезпечує швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але 8440U споживає значно менше енергії, що робить його оптимальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8440U має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 38 у 5800X), хоча обидва не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Призначення: 8440U — мобільний процесор для ультрабуків (2023 рік), тоді як 5800X — десктопний чип для настільних ПК (2020 рік), що впливає на їхнє енергоспоживання та тепловиділення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 15344

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 10270
File compression Немає даних 851.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 181 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 319.6 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 236.3 pages/sec
Background blur Немає даних 50.5 images/sec
Photo processing Немає даних 66.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 25.4 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 27847

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 3.0 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 38x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 7 5800X?

Ryzen 7 5800X кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та можливості роботи з потужними відеокартами. Ryzen 3 8440U обмежений енергоспоживанням і інтегрованою графікою.

Чи підходить Ryzen 3 8440U для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Для серйозної обробки відео краще обрати Ryzen 7 5800X, який має вдвічі вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ryzen 3 8440U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: 8440U створений для мобільності, а 5800X — для максимальної продуктивності в стаціонарному ПК.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 7 5800X значно кращий завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що забезпечує вищу продуктивність у багатопотокових сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.