Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 9 3900XT — це два абсолютно різних процесори, які належать до різних сегментів. Перший — це енергоефективний мобільний чип для ультрабуків, випущений у 2023 році, а другий — потужний настільний процесор 2020 року для продуктивних систем. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен мобільний процесор для ноутбука з акцентом на енергоефективність та однопотокову продуктивність, AMD Ryzen 3 8440U стане чудовим вибором. Він демонструє вищі результати в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1610 проти 1354) та значно економніший. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT — це справжній монстр для настільних ПК, який забезпечує вдвічі більшу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 18404 проти 9089) і краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсоємних завдань. Обирайте залежно від ваших потреб: мобільність або максимальна обчислювальна сила.

Основні відмінності

  • Архітектура та призначення: Ryzen 3 8440U — мобільний чип для ультрабуків (2023 рік), Ryzen 9 3900XT — настільний процесор для продуктивних ПК (2020 рік).
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 3900XT значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 18404 проти 9089, Passmark: 32670 проти 12805).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 3 8440U випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2407 проти 1680, Passmark: 3648 проти 2746).
  • Енергоефективність: Ryzen 3 8440U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3900XT потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8440U має сучаснішу інтегровану графіку (оцінка 31 проти 41), що забезпечує кращу підтримку мультимедіа та базових ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 18404

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 10907
File compression Немає даних 1040 MB/sec
Clang compilation Немає даних 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 217.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 335.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 143.6 pages/sec
Background blur Немає даних 32.4 images/sec
Photo processing Немає даних 74.9 images/sec
Ray tracing Немає даних 26.4 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 32670

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 1 12
Потоковий 2 24
Частота 3.0 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 38x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 9 3900XT?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Ryzen 3 8440U має перевагу завдяки вищим частотам і новішій архітектурі. Однак Ryzen 9 3900XT з потужною дискретною відеокартою забезпечить вищий FPS у сучасних іграх завдяки більшій кількості ядер.

Чи можна використовувати Ryzen 3 8440U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу та роботи з FullHD-відео його продуктивності достатньо. Для 4K-контенту та складних проектів краще обрати Ryzen 9 3900XT, який має вдвічі більшу багатоядерну потужність.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 3 8440U значно енергоефективніший, оскільки створений для мобільних пристроїв. Він споживає набагато менше енергії та виділяє менше тепла, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

Ryzen 9 3900XT краще справляється з багатозадачністю завдяки більшій кількості ядер і потоків. Він дозволяє одночасно запускати важкі програми, такі як віртуальні машини, компілятори та редактори.

Чи варто купувати Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатоядерна продуктивність за відносно невелику ціну на вторинному ринку. Однак для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі, як-от Ryzen 5 7600, через підтримку нових технологій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.