Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 9 7945HX — це два абсолютно різних процесори від AMD, орієнтовані на різні сегменти. Ryzen 3 8440U — енергоефективна модель для тонких та легких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 7945HX — флагманський мобільний процесор для потужних ігрових та робочих станцій. Розглянемо їхні відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно перевершує Ryzen 3 8440U за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 3,8 раза (34 333 проти 9 089). Він також лідирує в однопотокових тестах та інтегрованій графіці. Однак Ryzen 3 8440U має однакову з флагманом енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Вибір залежить від потреб: максимальна потужність чи мобільність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX набирає 34 333 бали в Cinebench R23, що в 3,8 раза більше, ніж 9 089 у Ryzen 3 8440U.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) з результатом 2955 проти 2407 у молодшої моделі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX отримує 68 балів за графіку, тоді як Ryzen 3 8440U — лише 31, що вказує на кращу вбудовану відеопідсистему.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Ryzen 3 8440U споживає значно менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків.
  • Сценарії використання: Ryzen 3 8440U підходить для офісних завдань та веб-серфінгу, тоді як Ryzen 9 7945HX — для рендерингу, ігор та професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 34333

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 20188
File compression Немає даних 1810 MB/sec
Clang compilation Немає даних 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 372 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 538 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 296.8 pages/sec
Background blur Немає даних 74.1 images/sec
Photo processing Немає даних 131.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 49.3 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 54663

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 610M

Процесор

Ядер 1 16
Потоковий 2 32
Частота 3.0 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 25x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 55-75 Вт
Сокет FP8 FL1
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 610M
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 4 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 14 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 9 7945HX?

Ryzen 9 7945HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто вибирати Ryzen 3 8440U для роботи з відео?

Ні, для монтажу відео краще підійде Ryzen 9 7945HX через його високу багатопотокову продуктивність. Ryzen 3 8440U впорається лише з легкими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ryzen 3 8440U споживає менше енергії, що робить його кращим для тривалої автономної роботи.

Чи підходить Ryzen 9 7945HX для офісних завдань?

Так, але це надлишково. Для офісних завдань достатньо Ryzen 3 8440U, який забезпечить хорошу продуктивність при меншому енергоспоживанні.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Ryzen 9 7945HX значно швидше компілює код завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (218,7 Klines/sec у Clang). Ryzen 3 8440U підійде для легких задач.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.