Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 9 8945HS — це два процесори з різними цілями. Перший створений для ультрабуків, де важлива енергоефективність, а другий — для потужних ноутбуків, орієнтованих на продуктивність. Обидва вийшли в грудні 2023 року, але їхні характеристики та сценарії використання суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS значно перевершує Ryzen 3 8440U за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний тест показує 17079 проти 9089, а Passmark — 29463 проти 12805. Ryzen 9 також виграє в однопотокових завданнях та інтегрованій графіці. Однак Ryzen 3 8440U має однакову з флагманом енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для роботи чи ігор — обирайте Ryzen 9. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї — Ryzen 3.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 8945HS має майже вдвічі вищі показники в Cinebench R23 (17079 проти 9089) та Passmark (29463 проти 12805), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 перевершує Ryzen 3 у Geekbench 6 (2616 проти 2407) та Cinebench R23 (1805 проти 1610), забезпечуючи вищу швидкість у повсякденних додатках та іграх.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 8945HS отримує 42 бали проти 31 у Ryzen 3, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, тому Ryzen 3 8440U не поступається флагману в автономності, хоча має менше ядер.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 значно швидший у обробці зображень (102,8 images/sec) та трасуванні променів (24,3 Mpixels/sec), тоді як Ryzen 3 демонструє скромніші результати в цих сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 17079

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 13316
File compression Немає даних 1220 MB/sec
Clang compilation Немає даних 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 253.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 399.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 288.7 pages/sec
Background blur Немає даних 65.6 images/sec
Photo processing Немає даних 102.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 24.3 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 29463

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 780M

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 3.0 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 25 млрд
Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 35-54 Вт
Сокет FP8 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 780M
Частота GPU 800 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 4 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 256 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 9 8945HS?

Ryzen 9 8945HS краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 8945HS для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) достатньо Ryzen 3 8440U. Він забезпечує хорошу швидкість і тривалу автономність без зайвих витрат.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому Ryzen 3 8440U не поступається Ryzen 9 у плані автономності, що робить його чудовим вибором для ультрабуків.

У чому різниця в продуктивності між Ryzen 3 8440U та Ryzen 9 8945HS?

Ryzen 9 8945HS приблизно вдвічі потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 17079 vs 9089) і на 10-15% швидший в однопотокових, що робить його кращим для важких робочих навантажень.

Який процесор обрати для роботи з графікою та відео?

Для роботи з графікою та відео краще підійде Ryzen 9 8945HS завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці, що пришвидшить рендеринг і обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.