Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 1600 vs AMD Ryzen 5 3400G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 1600 і AMD Ryzen 5 3400G — два популярних процесори середнього сегмента, які вийшли з різницею у два роки. Перший орієнтований на багатопотокові завдання завдяки 6 ядрам і 12 потокам, тоді як другий пропонує потужну вбудовану графіку Radeon Vega 11 та вищу однопотокову частоту. Який з них краще впорається з роботою, іграми чи монтажем? Розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 1600 — вибір для тих, хто потребує максимальної багатопотокової продуктивності: рендеринг, компіляція коду, архівація. Він випереджає 3400G у Cinebench R23 (багатоядерний) на 30% та має вищі показники в Passmark. Натомість Ryzen 5 3400G виграє в одноядерних тестах (Geekbench, Passmark) і має інтегровану графіку Vega, що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти. Якщо у вас вже є відеокарта — беріть 1600. Якщо збираєте компактний ПК без GPU — 3400G.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 1600 має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 5 3400G — 4 ядра / 8 потоків. Це дає 1600 перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Інтегрована графіка: 3400G оснащений потужною графікою Radeon Vega 11, що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної карти. У 1600 інтегрована графіка відсутня.
  • Однопотокова продуктивність: завдяки вищій тактовій частоті та архітектурі Zen+, 3400G випереджає 1600 у Geekbench 6 (одноядерний) на 7% та в Passmark (одноядерний) на 13%.
  • Багатопотокові бенчмарки: у Cinebench R23 (багатоядерний) 1600 набирає 6230 балів проти 4810 у 3400G, що на 30% більше. Аналогічна перевага в Passmark (багатоядерний): 12279 vs 9253.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 3400G вийшов пізніше та має менше ядер, що може забезпечити нижче енергоспоживання в легких сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 900 1068
Cinebench R23 (багатоядерний) 6230 4810

GeekBench v6

File compression 473.5 MB/sec 345.4 MB/sec
Clang compilation 40.5 Klines/sec 27.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.5 pages/sec 93.2 pages/sec
PDF Renderer 154.2 Mpixels/sec 131.8 Mpixels/sec
Text processing 99.8 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 17.6 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 38.8 images/sec
Ray tracing 8.57 Mpixels/sec 6.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1118 1196
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 3926

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 21.4 GOps/sec 16.1 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 20.3M Strings/sec 15.2M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 172.2 MBytes/sec 131.7 MBytes/sec
Physics 644 Frames/sec 494 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2066 2331
Passmark CPU (багатоядерний) 12279 9253

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 квітня 2017 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 11
Кодове ім'я Немає даних Zen+ (Picasso)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 3.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 37x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-65 Вт
Сокет AM4 AM4
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 39,74 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 1600 Сайт AMD Ryzen 5 3400G
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 11
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1300 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 704
TMUs Немає даних 44
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 11
TGP Немає даних 25 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,83 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 1600 чи 3400G?

Якщо у вас є дискретна відеокарта, Ryzen 5 1600 забезпечить вищу багатопотокову продуктивність, що важливо в сучасних іграх. Без відеокарти Ryzen 5 3400G дозволяє грати в нетребувальні ігри (CS:GO, Dota 2) завдяки вбудованій графіці Vega.

Чи варто купувати Ryzen 5 1600 у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви плануєте використовувати дискретну відеокарту. 6 ядер і 12 потоків досі актуальні для робочих завдань, але врахуйте, що це процесор 2017 року без підтримки PCIe 4.0.

Який процесор швидше в рендерингу та компіляції?

AMD Ryzen 5 1600 значно швидший завдяки більшій кількості ядер. У Cinebench R23 (багатоядерний) він на 30% випереджає 3400G, а в тесті Clang compilation — на 46%.

Чи можна використовувати Ryzen 5 3400G для офісних завдань?

Так, 3400G чудово підходить для офісу, серфінгу та відео. Його вбудована графіка дозволяє обійтися без дискретної карти, що знижує вартість і енергоспоживання системи.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Ryzen 5 3400G виграє в одноядерних тестах: Geekbench 6 (1196 vs 1118) та Passmark (2331 vs 2066). Це дає перевагу в програмах, чутливих до частоти одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.