Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 1600 vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 1600 і AMD Ryzen 5 7520U — два представники різних поколінь архітектури Zen. Перший вийшов у 2017 році як шестиядерний процесор для настільних ПК, другий — у 2022 році як енергоефективний чотириядерник для ноутбуків. Незважаючи на однаковий бренд та індекс, ці моделі суттєво відрізняються за призначенням, кількістю ядер, частотами та рівнем енергоспоживання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, продуктивність у робочих завданнях та визначимо, який процесор краще впорається з вашими потребами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 1600 виграє в багатопотокових завданнях завдяки 6 ядрам та 12 потокам: Cinebench R23 багатоядерний — 6230 проти 5149 у Ryzen 5 7520U. Він також швидше компілює код (40.5 Klines/sec проти 27 Klines/sec) та обробляє PDF (154.2 Mpixels/sec проти 127.6 Mpixels/sec). Натомість Ryzen 5 7520U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 1270 проти 1118) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна багатозадачність та робота з важкими додатками — обирайте Ryzen 5 1600. Для повсякденних завдань, веб-серфінгу та мобільності краще підійде Ryzen 5 7520U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 5 1600 має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 5 7520U — 4 ядра / 8 потоків, що дає перевагу першому в багатопотокових сценаріях.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7520U випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 1270 проти 1118), що важливо для ігор та швидкодії в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Ryzen 5 7520U створений для мобільних пристроїв із TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 5 1600 споживає 65 Вт, що робить 7520U значно економнішим.
  • Бенчмарки: Ryzen 5 1600 лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (6230 проти 5149) та Passmark (12279 проти 9206), але поступається в одноядерному Passmark (2066 проти 2472).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7520U має більш сучасне вбудоване відео (Radeon 610M), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях порівняно з відсутністю інтегрованої графіки у Ryzen 5 1600.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 900 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 6230 5149

GeekBench v6

File compression 473.5 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 40.5 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.5 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 154.2 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 99.8 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 23 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 8.57 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1118 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 4219

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 21.4 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 20.3M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 172.2 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 644 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2066 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 12279 9206

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 квітня 2017 22 вересня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M
Кодове ім'я Немає даних Zen 2 (Mendocino)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 3.2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 28x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 39,74 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 1600 Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 4

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,49 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 1600 чи Ryzen 5 7520U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність. Ryzen 5 7520U має вищі одноядерні показники (Geekbench 6: 1270 проти 1118), що дає йому невелику перевагу в більшості сучасних ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи підходить Ryzen 5 1600 для відеомонтажу?

Так, завдяки 6 ядрам і 12 потокам він краще справляється з рендерингом та експортом відео. У Cinebench R23 багатоядерний він на 21% швидший за Ryzen 5 7520U, що робить його кращим вибором для важких робочих навантажень.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 5 7520U значно енергоефективніший завдяки низькому TDP (15 Вт) та сучасній архітектурі Zen 2. Він ідеально підходить для ноутбуків, де важливі автономність і низьке тепловиділення.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: Ryzen 5 1600 — для стаціонарних ПК із високою продуктивністю, а Ryzen 5 7520U — для тонких ноутбуків, де пріоритет — енергоефективність і компактність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 5 7520U оснащений графікою Radeon 610M, яка підтримує сучасні кодеки та може впоратися з простими іграми та відтворенням відео 4K. Ryzen 5 1600 не має вбудованої графіки, тому потребує дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.