Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 1600 vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 1600 та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2017 році як доступне рішення для збірки ПК, другий — топова модель 2023 року з 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Ryzen 5 1600 за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 5,8 разів вищий, а одноядерний — у 2,3 рази. Він ідеально підходить для ігор, рендерингу та важких робочих завдань. Ryzen 5 1600 залишається непоганим бюджетним варіантом для базових завдань, але для сучасних ігор і професійної роботи його можливостей недостатньо. Вибір залежить від бюджету та потреб: 7950X3D — це інвестиція в максимальну швидкість, 1600 — економія для початкового рівня.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7950X3D має в 5,8 разів вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (36291 проти 6230) та вдвічі вищий одноядерний (2053 проти 900).
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 7950X3D набирає 2925 балів в одноядерному тесті проти 1118 у 1600, а в багатоядерному — 19920 проти 4965.
  • Кеш та архітектура: 7950X3D оснащений технологією 3D V-Cache, що дає величезний приріст в іграх та завданнях, чутливих до об'єму кешу, тоді як 1600 має стандартний кеш.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7950X3D забезпечує значно вищу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X3D має вбудоване графічне ядро (77 балів), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань, на відміну від Ryzen 5 1600 (19 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 900 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 6230 36291

GeekBench v6

File compression 473.5 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 40.5 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.5 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 154.2 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 99.8 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 21.9 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 48.6 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 8.57 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1118 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 19920

PassMark

Integer math 41.6 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 21.4 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 35M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 20.3M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 11.7 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 172.2 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 644 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2066 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 12279 62502

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 квітня 2017 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 42x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 39,74 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 1600 Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 1600 чи Ryzen 9 7950X3D?

Ryzen 9 7950X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій частоті. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, тоді як Ryzen 5 1600 може бути вузьким місцем навіть у середніх налаштуваннях.

Чи варто купувати Ryzen 5 1600 у 2024 році?

Ryzen 5 1600 може бути варіантом для дуже бюджетної збірки або офісних завдань, але для ігор та роботи з відео/3D він застарів. Краще розглянути сучасніші моделі.

Яка різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Обидва мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7950X3D споживає більше енергії під навантаженням (близько 120 Вт), тоді як Ryzen 5 1600 — близько 65 Вт. Однак 7950X3D дає значно більше продуктивності на ват.

Чи підходять ці процесори для відеомонтажу та рендерингу?

Ryzen 9 7950X3D чудово підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки високій багатоядерній продуктивності (36291 бал у Cinebench R23). Ryzen 5 1600 (6230 балів) буде значно повільнішим і підійде лише для легких завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7950X3D має інтегроване графічне ядро (77 балів), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань. Ryzen 5 1600 має дуже слабку вбудовану графіку (19 балів), яка підходить лише для відображення робочого столу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.