Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2400G vs AMD Ryzen 7 3800XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2400G та AMD Ryzen 7 3800XT — два процесори різних поколінь і класів. Перший вийшов у 2018 році як бюджетне рішення з інтегрованою графікою, другий — у 2020-му як потужний 8-ядерний чип для ентузіастів. Якщо вам потрібен універсальний камінь для офісних завдань і легких ігор без дискретної відеокарти, 2400G може бути цікавим. Але для серйозної роботи, стрімінгу та сучасних ігор 3800XT показує значно вищу продуктивність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800XT значно перевершує Ryzen 5 2400G за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному тесті Cinebench R23 він набирає 12955 балів проти 4800, а в Geekbench 6 — 8981 проти 3554. 3800XT має 8 ядер і 16 потоків, тоді як 2400G — лише 4 ядра та 8 потоків. Водночас 2400G виграє завдяки вбудованій графіці Vega, що дозволяє економити на відеокарті. Якщо ваш бюджет обмежений і ви не плануєте встановлювати дискретну графіку, 2400G — непоганий вибір. Для максимальної потужності та майбутнього запасу обирайте 3800XT.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 2400G має 4 ядра та 8 потоків, тоді як Ryzen 7 3800XT — 8 ядер і 16 потоків, що дає вдвічі більшу багатопотокову продуктивність.
  • Інтегрована графіка: 2400G оснащений графікою Radeon Vega, що дозволяє грати без дискретної відеокарти; 3800XT не має вбудованої графіки.
  • Продуктивність у бенчмарках: 3800XT набирає 1354 бали в Cinebench R23 (одноядерний) проти 1021 у 2400G, а в багатоядерному — 12955 проти 4800.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 3800XT споживає більше енергії через вищі частоти та кількість ядер.
  • Дата виходу: 2400G вийшов у лютому 2018 року, а 3800XT — у липні 2020 року, що відображає різницю в архітектурі (Zen+ проти Zen 2).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1021 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 4800 12955

GeekBench v6

File compression 330.9 MB/sec 899.5 MB/sec
Clang compilation 22.4 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 88.5 pages/sec 196 pages/sec
PDF Renderer 117.2 Mpixels/sec 279.9 Mpixels/sec
Text processing 91.4 pages/sec 135.7 pages/sec
Background blur 15.7 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 35.8 images/sec 66.2 images/sec
Ray tracing 6.26 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 973 1674
Geekbench 6 (багатоядерний) 3554 8981

PassMark

Integer math 29.6 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Floating point math 15.1 GOps/sec 40.9 GOps/sec
Find prime numbers 19M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 14.3M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 8.1 GBytes/sec 19.9 GBytes/sec
Data compression 123.5 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 475 Frames/sec 1225 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 20B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2147 2802
Passmark CPU (багатоядерний) 8727 23604

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 лютого 2018 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen (Raven Ridge) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 11 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 39x
Кеш 1-го рівня 128КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет AM4 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 11 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 704 Немає даних
TMUs 44 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 11 Немає даних
TGP 25 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,76 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2400G Сайт AMD Ryzen 7 3800XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 12 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2400G чи Ryzen 7 3800XT?

Ryzen 7 3800XT значно потужніший завдяки 8 ядрам і вищим частотам. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, але потребує дискретної відеокарти. 2400G підійде для легких ігор без відеокарти.

Чи можна використовувати Ryzen 5 2400G без відеокарти?

Так, 2400G має інтегровану графіку Radeon Vega, тому він працюватиме без дискретної відеокарти. Це дозволяє зібрати бюджетний ПК для офісних завдань і нетребувальних ігор.

Який процесор краще підходить для стрімінгу та багатозадачності?

Ryzen 7 3800XT з 8 ядрами та 16 потоками значно краще справляється зі стрімінгом, відеомонтажем та іншими ресурсомісткими завданнями. 2400G може бути недостатньо для комфортної роботи.

Чи варто купувати Ryzen 5 2400G у 2025 році?

Якщо ваш бюджет дуже обмежений і ви не плануєте встановлювати відеокарту, 2400G може бути варіантом. Однак для сучасних завдань краще розглянути новіші моделі, наприклад Ryzen 5 5600G.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 3800XT споживає більше енергії через вищу продуктивність. 2400G економніший у реальному використанні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.