Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 5 7535U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600 і AMD Ryzen 5 7535U — це два процесори різних поколінь і призначення. Перший — настільний чип 2018 року на архітектурі Zen+, другий — мобільний процесор 2023 року на Zen 3+. Якщо ви обираєте між продуктивним ПК і сучасним ноутбуком, важливо зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та сценаріями використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7535U значно випереджає Ryzen 5 2600 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю завдяки новішій архітектурі та вищим частотам. У бенчмарках Geekbench 6 та Cinebench R23 7535U демонструє приріст на 40-70% в одноядерних тестах і до 38% в багатоядерних. Водночас Ryzen 5 2600 має кращу багатопотокову продуктивність у Passmark, але програє в енергоефективності та інтегрованій графіці. Для ігор і робочих завдань на ноутбуці 7535U є більш збалансованим вибором, тоді як 2600 підійде для бюджетного ПК з дискретною відеокартою.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 7535U на 48% швидший в одноядерному Geekbench 6 (1982 vs 1162) і на 53% швидший в одноядерному Cinebench R23 (1498 vs 1012).
  • Багатопотоковість: У Cinebench R23 багатоядерний результат 7535U становить 9771 проти 7089 у 2600, що на 38% вище, хоча в Passmark 2600 має перевагу (13191 vs 17102).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7535U споживає менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7535U оснащений сучасною графікою RDNA 2, що забезпечує кращу продуктивність у відео та легких іграх порівняно зі старішим Vega у 2600.
  • Рік випуску: Ryzen 5 2600 вийшов у 2018 році, а 7535U — у 2023, що означає новіші технології, підтримку DDR5 та PCIe 4.0 у мобільному чипі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 1498
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 9771

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 771.7 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 57.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 157.1 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 223.8 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 206.5 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 40.9 images/sec
Photo processing 48 images/sec 68.9 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 14.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 1982
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 8016

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 62 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 21M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 200.5 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 865 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 13.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 3222
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 17102

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 вересня 2018 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 660M
Кодове ім'я Немає даних Zen 3+ (Rembrandt)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,55 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 29x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 12 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen 5 7535U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 660M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,46 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen 5 7535U?

Ryzen 5 7535U має вищу однопотокову продуктивність і новішу інтегровану графіку, що робить його кращим для ігор на ноутбуці. Однак для настільного ПК Ryzen 5 2600 з дискретною відеокартою може бути достатнім у бюджетних збірках.

Чи варто замінювати Ryzen 5 2600 на Ryzen 5 7535U?

Якщо ви використовуєте настільний ПК, пряма заміна неможлива через різні сокети. Для ноутбука 7535U буде значно продуктивнішим і енергоефективнішим, особливо в однопотокових завданнях.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Ryzen 5 7535U демонструє вищу продуктивність у тестах обробки зображень (68.9 проти 48 images/sec) і PDF-рендерингу (223.8 проти 160.4 Mpixels/sec), тому він краще впорається з мультимедійними завданнями.

Чи підтримує Ryzen 5 7535U DDR5 пам'ять?

Так, Ryzen 5 7535U підтримує DDR5 та LPDDR5, що забезпечує вищу пропускну здатність порівняно з DDR4 у Ryzen 5 2600, що позитивно впливає на загальну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7535U споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну (15-28 Вт проти 65 Вт у 2600), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.