Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600 та AMD Ryzen 7 7736U — це процесори різних поколінь та призначення. Перший — десктопний чип 2018 року на архітектурі Zen+, другий — мобільний CPU 2023 року на Zen 3 (Rembrandt R). Незважаючи на те, що Ryzen 5 2600 має 6 ядер і 12 потоків, а Ryzen 7 7736U — 8 ядер і 16 потоків, ключову роль відіграють архітектурні вдосконалення та частоти. У цьому порівнянні ми розглянемо тести, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7736U значно випереджає Ryzen 5 2600 за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Cinebench R23) на 53% кращі, багатопотокові — на 80%. Завдяки новішій архітектурі та вищим частотам, 7736U забезпечує кращу швидкість у щоденних завданнях, іграх та рендерингу. Однак Ryzen 5 2600 залишається актуальним для бюджетних ПК, де важлива можливість розгону та низька вартість платформи. Якщо ви обираєте між мобільністю та настільною системою, 7736U буде потужнішим, але 2600 — дешевшим рішенням.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7736U набирає 1548 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1012 у Ryzen 5 2600, що на 53% більше; у багатоядерному тесті 12768 проти 7089 (+80%).
  • Енергоефективність: 7736U — мобільний процесор із TDP 15-28 Вт, тоді як 2600 має TDP 65 Вт, що робить новіший чип значно економнішим.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7736U має вбудоване відеоядро Radeon 680M, яке дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях; Ryzen 5 2600 не має інтегрованої графіки.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 одноядерний результат 7736U становить 1838 проти 1162 у 2600 (+58%), багатоядерний — 8438 проти 5239 (+61%).
  • Дата виходу та платформа: Ryzen 5 2600 вийшов у 2018 році для сокета AM4, Ryzen 7 7736U — у 2023 році для ноутбуків на базі BGA, що унеможливлює пряму заміну.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 12768

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 48 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 8438

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 22195

Загальна інформація

Виробник Amd Intel
Дата виходу 11 вересня 2018 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M
Кодове ім'я Немає даних Zen 3+ (Rembrandt)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 27x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 12 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen 7 7736U?

Ryzen 7 7736U забезпечує вищу однопотокову продуктивність і має потужну інтегровану графіку, що дозволяє грати в сучасні ігри без дискретної відеокарти. Ryzen 5 2600 потребує окремої GPU, але з нею може бути конкурентоспроможним у старих іграх.

Чи варто купувати Ryzen 5 2600 у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію з можливістю розгону. Він добре справляється з базовими завданнями, але поступається новішим моделям у швидкості та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 7736U значно енергоефективніший завдяки архітектурі Zen 3 та низькому TDP (15-28 Вт). Ryzen 5 2600 споживає до 65 Вт, що робить його менш придатним для компактних або автономних систем.

Чи можна встановити Ryzen 7 7736U у настільний ПК?

Ні, Ryzen 7 7736U — це мобільний процесор, який припаяний до материнської плати ноутбука. Він несумісний із сокетом AM4, тому для використання потрібен готовий ноутбук.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D?

Ryzen 7 7736U показує кращі результати в багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) завдяки 8 ядрам і вищим частотам. Ryzen 5 2600 повільніший, але з огляду на нижчу ціну може бути варіантом для початкового рівня.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.