Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600 та AMD Ryzen 9 7940HS — це процесори різних поколінь та цінових категорій. Перший вийшов у 2018 році як доступне рішення для ігрових ПК, другий — у 2023 році для потужних ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки суттєвою є різниця в архітектурі, частоті та енергоспоживанні, і який CPU краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS значно випереджає Ryzen 5 2600 за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 100%, багатопотокова — майже в 2.5 рази. У бенчмарках Geekbench 6 та Cinebench R23 новіший процесор демонструє результати, які вдвічі-втричі перевищують показники 2600. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у сучасних іграх, рендерингу чи компіляції, Ryzen 9 7940HS — очевидний вибір. Ryzen 5 2600 залишається актуальним для бюджетних збірок або завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7940HS набирає 2603 бали в Geekbench 6 (одноядерний), тоді як Ryzen 5 2600 — лише 1162, що вдвічі менше.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 7940HS становить 17497 балів проти 7089 у 2600 — різниця в 2.5 рази.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7940HS має значно потужніше вбудоване відео (оцінка 43 проти 20), що дозволяє грати в прості ігри без дискретної карти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий максимальний бал 100, але 7940HS досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки сучаснішому техпроцесу.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 5 2600 (2018 рік, Zen+) застарів, тоді як Ryzen 9 7940HS (2023 рік, Zen 4) підтримує нові стандарти пам'яті та інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 17497

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 48 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 13156

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 30384

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 вересня 2018 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Phoenix)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen 9 7940HS?

Ryzen 9 7940HS значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 100% у Geekbench 6) та новішій архітектурі. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600 на Ryzen 9 7940HS?

Так, якщо ви відчуваєте нестачу продуктивності в рендерингу, компіляції або іграх. Різниця в багатопотокових завданнях (Cinebench R23) майже в 2.5 рази виправдовує апгрейд, але врахуйте, що 7940HS — мобільний процесор, і його встановлення вимагає нового ноутбука.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7940HS досягає набагато вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки техпроцесу 4 нм проти 12 нм у 2600.

Чи підходить Ryzen 5 2600 для сучасних завдань?

Так, для базових офісних програм, веб-серфінгу та ігор середньої графіки його продуктивності достатньо. Однак для важких обчислень, відеомонтажу або AAA-ігор на високих налаштуваннях він уже застарів.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 9 7940HS значно кращий: його багатоядерний результат у Passmark (30384 бали) більш ніж удвічі перевищує показник Ryzen 5 2600 (13191 бал). Це означає швидшу роботу з декількома важкими програмами одночасно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.