Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600 та AMD Ryzen 9 8945HS — це два процесори різних поколінь і цінових сегментів. Перший вийшов у 2018 році та став популярним вибором для бюджетних ігрових збірок. Другий — це сучасний мобільний чип 2023 року з високою продуктивністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS значно випереджає Ryzen 5 2600 за всіма показниками продуктивності. Він має вищі одно- та багатоядерні результати в Cinebench R23 (1805 проти 1012 та 17079 проти 7089 відповідно), а також майже вдвічі швидший у Passmark. Ryzen 9 8945HS також оснащений потужнішою інтегрованою графікою, що робить його кращим вибором для ноутбуків. Однак Ryzen 5 2600 залишається актуальним для десктопних збірок початкового рівня, де важлива ціна. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних задачах, обирайте Ryzen 9 8945HS.

Основні відмінності

  • Ryzen 9 8945HS має значно вищу однопотокову продуктивність: 1805 балів у Cinebench R23 проти 1012 у Ryzen 5 2600.
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 9 8945HS більш ніж удвічі вища: 17079 балів у Cinebench R23 проти 7089 у Ryzen 5 2600.
  • Ryzen 9 8945HS оснащений інтегрованою графікою нового покоління, що забезпечує вдвічі вищу продуктивність у графічних завданнях (42 бали проти 20).
  • Ryzen 5 2600 вийшов у 2018 році та використовує архітектуру Zen+, тоді як Ryzen 9 8945HS — це мобільний чип 2023 року на архітектурі Zen 4.
  • Ryzen 9 8945HS демонструє кращі результати в обробці файлів (1220 MB/s проти 582.9 MB/s) та компіляції коду (110.8 Klines/s проти 39.8 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 17079

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 48 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 13316

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 29463

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 вересня 2018 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Hawk Point)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen 9 8945HS?

Ryzen 9 8945HS кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для десктопних ігор Ryzen 5 2600 з окремою відеокартою також може бути непоганим бюджетним варіантом.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600 на Ryzen 9 8945HS?

Якщо ви використовуєте ноутбук і потребуєте вищої продуктивності, заміна буде виправдана. Для десктопного ПК Ryzen 9 8945HS не підійде, оскільки це мобільний процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 9 8945HS виконаний за новішим техпроцесом, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підходить Ryzen 5 2600 для сучасних завдань?

Так, Ryzen 5 2600 все ще справляється з більшістю повсякденних завдань та ігор на середніх налаштуваннях. Однак для важких робочих навантажень (рендеринг, компіляція) він поступається новішим моделям.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 8945HS має значно потужнішу інтегровану графіку (42 бали проти 20), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.