Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen 9 9900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600 та AMD Ryzen 9 9900X представляють різні покоління та класи процесорів. Перший вийшов у 2018 році як доступне рішення для збірки середнього рівня, тоді як другий — це флагманська модель 2024 року на архітектурі Zen 5. Порівняння допоможе зрозуміти, чи варто оновлювати систему, або який CPU краще відповідає вашим завданням — від ігор до професійної роботи.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9900X значно перевершує Ryzen 5 2600 за всіма показниками: багатопотокова продуктивність вища майже в 5 разів (33042 vs 7089 у Cinebench R23), однопотокова — вдвічі (2232 vs 1012). Хоча Ryzen 5 2600 досі може впоратися з базовими завданнями та старими іграми, Ryzen 9 9900X — це вибір для вимогливих робочих навантажень, сучасних ігор та майбутнього апгрейду. Якщо бюджет обмежений, Ryzen 5 2600 залишається робочим варіантом, але для максимальної продуктивності варто дивитися на новішу модель.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 9900X набирає 33042 бали в Cinebench R23, тоді як Ryzen 5 2600 — лише 7089, що робить новий процесор майже в 5 разів швидшим у багатоядерних задачах.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Ryzen 9 9900X становить 3340 проти 1162 у Ryzen 5 2600 — різниця майже втричі, що критично для ігор та повсякденних додатків.
  • Рендеринг та компіляція: Ryzen 9 9900X обробляє 191.4 Klines/sec у Clang compilation, тоді як Ryzen 5 2600 — лише 39.8 Klines/sec, що в 4.8 рази швидше для розробників.
  • Графічні завдання: у трасуванні променів Ryzen 9 9900X досягає 45.5 Mpixels/sec, а Ryzen 5 2600 — 8.95 Mpixels/sec, що вказує на значно кращу підтримку сучасних графічних навантажень.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 5 2600 (2018, Zen+) застарів, тоді як Ryzen 9 9900X (2024, Zen 5) пропонує сучасні технології, вищу енергоефективність та сумісність з новими платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 2232
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 33042

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 1510 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 191.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 361.8 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 534 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 350.5 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 82.7 images/sec
Photo processing 48 images/sec 118.4 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 45.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 3340
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 19543

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 182.5 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 119.9 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 421M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 72.6M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 33.9 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 685.1 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 3468 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 54.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 4688
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 54877

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 вересня 2018 3 червня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics
Кодове ім'я Немає даних Zen 5 (Granite Ridge)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3,4 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 44x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen 9 9900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen 9 9900X?

Ryzen 9 9900X значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2232 vs 1012 у Cinebench R23). Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, тоді як Ryzen 5 2600 може бути вузьким місцем для нових відеокарт.

Чи варто оновлювати Ryzen 5 2600 до Ryzen 9 9900X?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. Приріст у багатопотокових задачах становить до 5 разів. Для ігор апгрейд також виправданий, але потребуватиме нової материнської плати та пам'яті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 9900X досягає значно вищої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі Zen 5. Ryzen 5 2600 споживає менше абсолютної енергії, але віддача набагато нижча.

Чи підійде Ryzen 5 2600 для робочих станцій у 2024 році?

Лише для базових завдань: офісні програми, старе ПЗ, невибагливі браузери. Для сучасних робочих навантажень (рендеринг, аналіз даних, віртуалізація) його продуктивності недостатньо — краще обрати Ryzen 9 9900X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 9900X має значно кращу інтегровану графіку (70 балів проти 20 у Ryzen 5 2600). Вона дозволяє працювати з 4K-відео та легкими іграми без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 5 2600 підходить лише для базового відображення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.