Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600 vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600, випущений у 2018 році, свого часу був одним із найпопулярніших процесорів для ігрових ПК. Натомість AMD Ryzen Z1 Extreme, представлений у 2024 році, створений для портативних пристроїв і пропонує значно новішу архітектуру. У цьому порівнянні ми детально розглянемо відмінності в продуктивності, енергоефективності та тестах, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 Extreme значно випереджає Ryzen 5 2600 майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 89%, багатопотокова — більш ніж удвічі (за даними Cinebench R23). Він також демонструє кращі результати в обробці графіки та компіляції. Однак Ryzen 5 2600 залишається гідним бюджетним варіантом для збірки ПК, тоді як Z1 Extreme орієнтований на компактні ігрові системи та портативні консолі.

Основні відмінності

  • Ryzen Z1 Extreme має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2524 проти 1162), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах Z1 Extreme майже вдвічі потужніший: Cinebench R23 багатоядерний — 13955 проти 7089 у Ryzen 5 2600.
  • Ryzen Z1 Extreme випереджає в обробці графіки: Ray tracing — 20.6 Mpixels/sec проти 8.95, що свідчить про кращу інтегровану графіку.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена максимально (100 балів), але Z1 Extreme створений для мобільних пристроїв із меншим енергоспоживанням.
  • Ryzen 5 2600 вийшов у 2018 році, тоді як Z1 Extreme — у 2024, що пояснює значну різницю в архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1012 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 7089 13955

GeekBench v6

File compression 582.9 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 39.8 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 134.6 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 160.4 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 102.9 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 22.9 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 48 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 8.95 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1162 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 5239 11223

PassMark

Integer math 44.7 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 37M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 21.7M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 187.4 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 676 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 7.2B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2245 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 13191 25097

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 11 вересня 2018 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Phoenix)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 33x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600 Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2600 чи Ryzen Z1 Extreme?

Ryzen Z1 Extreme краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто замінювати Ryzen 5 2600 на Ryzen Z1 Extreme?

Якщо ви збираєте портативний пристрій або консоль — так, Z1 Extreme значно продуктивніший. Для настільного ПК Ryzen 5 2600 все ще може бути достатнім для бюджетних збірок.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але Z1 Extreme оптимізований для роботи в портативних пристроях із низьким енергоспоживанням.

Яка різниця в продуктивності за тестами Cinebench?

В одноядерному тесті Cinebench R23 Z1 Extreme набирає 1689 балів проти 1012 у Ryzen 5 2600, а в багатоядерному — 13955 проти 7089, що майже вдвічі більше.

Для яких завдань краще підходить Ryzen 5 2600?

Ryzen 5 2600 добре справляється з базовими завданнями: офісна робота, веб-серфінг, нетребувальні ігри та легкий мультимедійний контент, особливо в бюджетних збірках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.