Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600X vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600X (2018) та Ryzen 5 7600 (2023) — це два процесори середнього рівня, що розділяє п'ять років технологічного прогресу. 2600X свого часу був чудовим вибором для збірки ПК середнього сегмента, тоді як 7600 представляє архітектуру Zen 4 зі значним приростом швидкості. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Ryzen 5 2600X за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6) майже вдвічі вищі, а багатоядерна потужність (Cinebench R23) зросла на 90%. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Якщо ви збираєте новий ПК і маєте бюджет під платформу AM5, 7600 є очевидним вибором. 2600X залишається актуальним хіба що для апгрейду старої системи на AM4 з обмеженим бюджетом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 7600 має на 70% вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1858 проти 1094) та майже вдвічі вищий багатоядерний (14344 проти 7523).
  • Архітектура та платформа: 2600X базується на Zen+ (AM4), а 7600 — на новітній Zen 4 (AM5) з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0.
  • Інтегрована графіка: 7600 має значно потужніше вбудоване відеоядро (39 балів проти 21), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: попри однаковий максимальний бал у категорії, 7600 демонструє краще співвідношення продуктивності на ват завдяки техпроцесу 5 нм (проти 12 нм у 2600X).
  • Бенчмарки: у Passmark багатоядерний результат 7600 майже вдвічі вищий (27095 проти 13908), а швидкість обробки текстів зросла в 2.7 раза (303.5 проти 112.6 стор./сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1094 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 14344

GeekBench v6

File compression 528.6 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 46 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 133.2 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 172.1 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 112.6 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 24.5 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 52.9 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 9.89 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1272 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 5577 11734

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 24.3 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 198.8 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2383 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 13908 27095

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 38x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 6,57 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 65 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600X Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 2600X чи 7600?

Ryzen 5 7600 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 70% у Cinebench R23) та підтримці швидшої пам'яті DDR5. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600X на Ryzen 5 7600?

Так, якщо ви готові оновити материнську плату та оперативну пам'ять (перехід на AM5 та DDR5). Приріст продуктивності в робочих завданнях та іграх буде дуже суттєвим — до 90% у багатоядерних тестах.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 5 7600 має помітно потужнішу інтегровану графіку (39 балів проти 21), що дозволяє переглядати відео високої чіткості та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Чи підтримують обидва процесори розгін?

Так, обидва процесори мають розблокований множник для розгону. Однак Ryzen 5 7600 має більший потенціал завдяки техпроцесу 5 нм та кращому тепловідведенню.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності в нашому рейтингу, але 7600 споживає менше енергії на одиницю продуктивності завдяки сучаснішому техпроцесу (5 нм проти 12 нм).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.