Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600X vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600X та AMD Ryzen 5 7640HS — два процесори від одного виробника, але різних поколінь. 2600X вийшов у 2018 році на архітектурі Zen+, тоді як 7640HS — це сучасний чип 2023 року на Zen 4. Незважаючи на однакову кількість ядер, різниця в архітектурі, техпроцесі та частотах робить їх абсолютно різними за продуктивністю. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: бенчмарки, енергоефективність, ігрова придатність та багатозадачність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640HS значно випереджає 2600X за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 74%, багатопотокова — майже вдвічі. У Cinebench R23 7640HS набирає 1715 проти 1094 в одноядерному тесті, а в багатоядерному — 13029 проти 7523. Процесор 7640HS також має кращу інтегровану графіку (Radeon 760M), що робить його придатним для легких ігор без дискретної відеокарти. Якщо ви збираєте новий ПК або ноутбук, 7640HS — очевидний вибір. 2600X може бути цікавим лише для бюджетного апгрейда старої системи на AM4.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7640HS має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2466 проти 1272 у 2600X, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність 7640HS майже вдвічі вища: Cinebench R23 (багатоядерний) — 13029 проти 7523, що критично для рендерингу та компіляції.
  • 7640HS оснащений сучасною інтегрованою графікою Radeon 760M, тоді як 2600X не має вбудованого відеоядра — для роботи з графікою потрібна дискретна карта.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але 7640HS досягає вищої продуктивності при меншому тепловиділенні завдяки техпроцесу 4 нм проти 12 нм у 2600X.
  • 7640HS підтримує нові стандарти: PCIe 5.0 та DDR5, тоді як 2600X обмежений PCIe 3.0 та DDR4, що впливає на швидкість роботи з SSD та пам'яттю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1094 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 13029

GeekBench v6

File compression 528.6 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 46 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 133.2 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 172.1 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 112.6 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 24.5 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 52.9 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 9.89 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1272 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 5577 10193

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 24.3 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 198.8 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2383 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 13908 22998

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Phoenix)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.6 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 43x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600X Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 2600X чи 7640HS?

7640HS значно краще завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 74% за Geekbench 6) та наявності інтегрованої графіки. Для сучасних ігор 2600X може бути вузьким місцем.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600X на Ryzen 5 7640HS?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у рендерингу, компіляції або іграх. 7640HS забезпечує приріст у 50-70% в багатопотокових завданнях та кращу енергоефективність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

7640HS має інтегровану графіку Radeon 760M, яка дозволяє грати в легкі ігри (CS2, Dota 2) без дискретної карти. 2600X взагалі не має вбудованого відеоядра.

Чи підтримує Ryzen 5 7640HS DDR5 пам'ять?

Так, 7640HS підтримує DDR5, тоді як 2600X працює лише з DDR4. Це дає додатковий приріст швидкості в задачах, чутливих до пропускної здатності пам'яті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 7640HS досягає вищої продуктивності при меншому TDP завдяки техпроцесу 4 нм, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.