Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600X vs AMD Ryzen 7 3750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600X і AMD Ryzen 7 3750H — два популярні процесори від AMD, але вони належать до різних сегментів. Ryzen 5 2600X — це настільний 6-ядерник з високою частотою, випущений у 2018 році. Ryzen 7 3750H — мобільний 4-ядерник для ноутбуків, представлений у 2019. Незважаючи на молодший номер моделі, 2600X значно випереджає 3750H у багатопотокових завданнях, що підтверджують бенчмарки. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 2600X — беззаперечний лідер за продуктивністю: у Cinebench R23 (багатоядерний) він набирає 7523 бали проти 4081 у Ryzen 7 3750H, а в Geekbench 6 (багатоядерний) — 5577 проти 3303. Це зумовлено більшою кількістю ядер (6 vs 4) і вищими частотами. 2600X також виграє в однопотокових тестах (1272 vs 1125 у Geekbench 6). Однак 3750H має інтегровану графіку Vega, що дозволяє зібрати компактний ноутбук без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібен потужний ПК для ігор або роботи — обирайте 2600X. Для мобільного ноутбука з базовою графікою — 3750H.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 2600X має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 7 3750H — 4 ядра / 8 потоків. Це дає 2600X перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 2600X набирає 7523 бали, що майже вдвічі більше за 4081 балів у 3750H. У Passmark багатоядерний результат 13908 проти 8096.
  • Однопотокова продуктивність: у Geekbench 6 одноядерний тест 2600X (1272) вищий за 3750H (1125), що важливо для ігор і швидкодії додатків.
  • Енергоспоживання та платформа: 2600X — настільний процесор із TDP 95 Вт, вимагає окремої відеокарти. 3750H — мобільний чип (TDP 35 Вт) з інтегрованою графікою Radeon Vega 10, що дозволяє працювати без дискретного GPU.
  • Швидкість обробки даних: у тесті File compression 2600X показує 528.6 MB/s проти 278.9 MB/s у 3750H, а Clang compilation — 46 Klines/s проти 24.9 Klines/s.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1094 904
Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 4081

GeekBench v6

File compression 528.6 MB/sec 278.9 MB/sec
Clang compilation 46 Klines/sec 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 133.2 pages/sec 77 pages/sec
PDF Renderer 172.1 Mpixels/sec 108.3 Mpixels/sec
Text processing 112.6 pages/sec 101.8 pages/sec
Background blur 24.5 images/sec 14 images/sec
Photo processing 52.9 images/sec 29 images/sec
Ray tracing 9.89 Mpixels/sec 5.82 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1272 1125
Geekbench 6 (багатоядерний) 5577 3303

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 28.3 GOps/sec
Floating point math 24.3 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 17M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 13.3M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 7.4 GBytes/sec
Data compression 198.8 MBytes/sec 113.5 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 430 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 4.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2383 2079
Passmark CPU (багатоядерний) 13908 8096

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 6 січня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 10
Кодове ім'я Немає даних Zen+ (Picasso)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 3.6 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 23x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 12-35 Вт
Сокет AM4 FP5
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600X Сайт AMD Ryzen 7 3750H
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 10
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 640
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 10
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,79 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 2600X чи Ryzen 7 3750H?

Ryzen 5 2600X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1272 vs 1125) і більшій кількості ядер. Однак для ігор потрібна дискретна відеокарта, тоді як 3750H має інтегровану графіку для базових ігор.

Чи можна використовувати Ryzen 7 3750H для відеомонтажу?

Так, але продуктивність буде обмеженою. У Cinebench R23 багатоядерний результат 3750H (4081) значно нижчий за 2600X (7523), тому для важких проектів краще обрати настільний 2600X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності в нашому рейтингу (100 балів). Однак 3750H споживає 35 Вт проти 95 Вт у 2600X, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи підходить Ryzen 5 2600X для сучасних ігор?

Так, 2600X досі актуальний для ігор завдяки 6 ядрам і високій частоті. Він справляється з більшістю сучасних тайтлів, але для максимальних налаштувань варто доповнити його потужною відеокартою.

Який процесор обрати для офісних завдань і серфінгу?

Обидва підходять, але Ryzen 7 3750H вигідніший у ноутбуках завдяки низькому енергоспоживанню та інтегрованій графіці. Ryzen 5 2600X надлишковий для простих завдань, але дає запас потужності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.