Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600X vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600X та AMD Ryzen 7 4700U — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший — настільний чип для ігрових і робочих ПК, випущений у 2018 році. Другий — мобільний процесор для ноутбуків, представлений у 2020 році. Обидва мають по 8 потоків, але архітектура, TDP і сфери застосування суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 2600X — це настільний процесор із високою багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 7523 проти 7378 у 4700U) і кращою швидкістю в завданнях, як-от Clang compilation (46 Klines/sec проти 41,2). Він підходить для ігрових ПК і робочих станцій, де пріоритет — максимальна обчислювальна потужність. Натомість Ryzen 7 4700U — мобільний чип, який виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 1488 проти 1272) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків і ноутбуків. Якщо вам потрібен стаціонарний ПК — обирайте 2600X, для мобільності та економії енергії — 4700U.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Ryzen 5 2600X базується на Zen+ (12 нм) і призначений для настільних ПК із сокетом AM4, тоді як Ryzen 7 4700U використовує Zen 2 (7 нм) і є мобільним процесором для ноутбуків.
  • Енергоспоживання: 2600X має TDP 95 Вт, що потребує потужного охолодження, а 4700U — лише 15 Вт, що забезпечує значно вищу енергоефективність і тривалішу автономність.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 7 4700U випереджає 2600X у Geekbench 6 (1488 проти 1272) і Cinebench R23 однопотоковому (1220 проти 1094) завдяки новішій архітектурі.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 2600X демонструє вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (7523 проти 7378) і Passmark CPU багатоядерному (13908 проти 13371), що робить його кращим для ресурсоємних задач.
  • Інтегрована графіка: 4700U має вбудоване графічне ядро Radeon Graphics (7 CU), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як 2600X не має інтегрованої графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1094 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 7378

GeekBench v6

File compression 528.6 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 46 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 133.2 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 172.1 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 112.6 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 24.5 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 52.9 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 9.89 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1272 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 5577 5475

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 24.3 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 198.8 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2383 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 13908 13371

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Vega 7
Кодове ім'я Немає даних Zen 2 (Renoir)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.6 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 20x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд Немає даних
Техпроцес 12 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 10-25 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600X Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,43 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 2600X чи Ryzen 7 4700U?

Для ігор краще підійде Ryzen 5 2600X, оскільки він має вищу багатоядерну продуктивність і сумісний з потужними дискретними відеокартами. Ryzen 7 4700U обмежений інтегрованою графікою, що підходить лише для легких ігор.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але важливо враховувати різне призначення: Ryzen 5 2600X створений для стаціонарних ПК з високою потужністю, а Ryzen 7 4700U — для ноутбуків, де пріоритет — енергоефективність і компактність.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 7 4700U значно енергоефективніший завдяки TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 5 2600X споживає 95 Вт. Це робить 4700U ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи підходить Ryzen 5 2600X для сучасних ігор у 2024 році?

Так, Ryzen 5 2600X все ще здатний запускати сучасні ігри, але в поєднанні з потужною відеокартою. Він може бути вузьким місцем у вимогливих проектах, але для бюджетних збірок — хороший вибір.

Який процесор кращий для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Ryzen 5 2600X краще справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг, завдяки вищій продуктивності в Cinebench R23 багатоядерному. Ryzen 7 4700U підійде для легшого редагування завдяки інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.