Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 2600X vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 2600X і AMD Ryzen 9 8945HS — два представники різних поколінь та класів. Перший вийшов у 2018 році як популярний ігровий CPU середнього сегмента, другий — це потужний мобільний процесор 2023 року з архітектурою Zen 4. Незважаючи на те, що 2600X має вищий TDP і призначений для настільних ПК, 8945HS демонструє значно вищі результати в бенчмарках завдяки новітнім технологіям. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 8945HS значно перевершує Ryzen 5 2600X за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища на 84%, багатопотокова — на 138% (Cinebench R23). Він також має кращу інтегровану графіку (Radeon 780M), що важливо для компактних ноутбуків. Однак Ryzen 5 2600X залишається гідним бюджетним варіантом для збірки ПК, якщо ви не потребуєте максимальної потужності. Якщо ваш пріоритет — сучасна архітектура, енергоефективність та високі частоти, обирайте 8945HS.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 8945HS має на 65% вищий загальний рейтинг (61 проти 43) та значно кращі результати в усіх бенчмарках: одноядерний Cinebench R23 — 1805 проти 1094, багатоядерний — 17079 проти 7523.
  • Інтегрована графіка: 8945HS оснащений потужнішою графікою Radeon 780M (рейтинг 42 проти 21), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти, тоді як 2600X потребує окремого GPU.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник 100, але 8945HS виконаний за техпроцесом 4 нм, що забезпечує вищу продуктивність на ват, особливо в мобільному сегменті.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 5 2600X (2018, Zen+) суттєво старіший за 8945HS (2023, Zen 4), що пояснює різницю в IPC, частотах та підтримці сучасних інструкцій.
  • Багатопотокові завдання: У Geekbench 6 багатоядерний результат 8945HS (13316) майже в 2.4 рази вищий за 2600X (5577), що робить його кращим для відеомонтажу, компіляції та рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1094 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 7523 17079

GeekBench v6

File compression 528.6 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 46 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 133.2 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 172.1 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 112.6 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 24.5 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 52.9 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 9.89 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1272 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 5577 13316

PassMark

Integer math 47.5 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 24.3 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 38M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 198.8 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 697 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2383 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 13908 29463

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 19 квітня 2018 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Hawk Point)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.6 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 40x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 2600X Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Ryzen 9 8945HS забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2616 проти 1272), що критично для ігор. Однак 2600X може бути вигіднішим у бюджетній збірці, якщо ви плануєте використовувати потужну дискретну відеокарту.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесор?

Так, хоча 2600X має вищий TDP (95 Вт) і призначений для ПК, а 8945HS — для ноутбуків (35-54 Вт). Порівняння показує, що новіша архітектура Zen 4 дозволяє мобільному CPU бути значно продуктивнішим навіть при меншому енергоспоживанні.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 8945HS оснащений графікою Radeon 780M, яка майже вдвічі потужніша за вбудовану в 2600X (Radeon Vega). Це дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 5 2600X на Ryzen 9 8945HS?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція) та краща енергоефективність. Для ігор приріст буде помітним, але варто врахувати, що 8945HS вимагає сучасної материнської плати (наприклад, для ноутбука).

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 9 8945HS значно перевершує 2600X завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 17079 проти 7523). Він швидше обробляє великі файли, компілює код та працює з відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.