Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 3600X vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 3600X (2019) та AMD Ryzen 5 6600H (2022) — два представники лінійки Ryzen 5, але з різним призначенням. 3600X — це настільний процесор для ігрових ПК, тоді як 6600H — мобільний чип для потужних ноутбуків. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через схожу архітектуру та цінову нішу. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та реальну продуктивність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 6600H випереджає 3600X за більшістю показників: вищі одно- та багатоядерні бали в Cinebench R23 (1458 проти 1323 та 10226 проти 9526 відповідно), краща продуктивність у Geekbench 6 та Passmark. 6600H також має новішу інтегровану графіку RDNA 2, що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти. Однак 3600X залишається хорошим вибором для десктопів завдяки нижчому TDP та можливості апгрейду. Якщо вам потрібен мобільний ПК — 6600H кращий, для стаціонарного бюджетного збірника — 3600X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 6600H перевершує 3600X в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1458 vs 1323) та багатоядерних (10226 vs 9526), що робить його швидшим у більшості завдань.
  • Інтегрована графіка: 6600H оснащений графікою RDNA 2 (6 ядер), тоді як 3600X не має вбудованого GPU. Це дає 6600H значну перевагу для роботи без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 6600H споживає більше (45 Вт TDP проти 95 Вт у 3600X), що компенсується вищою продуктивністю.
  • Бенчмарки: 6600H лідирує у Geekbench 6 (одноядерний: 1954 vs 1799, багатоядерний: 8529 vs 7670) та Passmark (одноядерний: 3177 vs 2652).
  • Дата виходу: 3600X вийшов у 2019 році, а 6600H — у 2022, що відображає різницю в архітектурі (Zen 2 vs Zen 3+).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1323 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 9526 10226

GeekBench v6

File compression 713.7 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.1 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 232.9 Mpixels/sec 223.8 Mpixels/sec
Text processing 149.6 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 39 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 54 images/sec 73.7 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1799 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 7670 8529

PassMark

Integer math 50.1 GOps/sec 65.3 GOps/sec
Floating point math 29.4 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 24.4M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 14.3 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 224.5 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1191 Frames/sec 886 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2652 3177
Passmark CPU (багатоядерний) 18193 18693

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 660M
Кодове ім'я Немає даних Zen 3+ (Rembrandt)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 45 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 3600X Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 660M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,46 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 3600X чи Ryzen 5 6600H?

Ryzen 5 6600H має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1458 vs 1323) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим для ігор на ноутбуках. Однак на десктопі 3600X може бути вигіднішим через нижчу ціну.

Чи підходить Ryzen 5 3600X для сучасних ігор?

Так, 3600X все ще справляється з більшістю сучасних ігор завдяки 6 ядрам і 12 потокам, але для найновіших AAA-проєктів може не вистачати частоти. Рекомендується використовувати з дискретною відеокартою.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але 3600X споживає більше (95 Вт) порівняно з 6600H (45 Вт). У мобільному сегменті 6600H ефективніший завдяки меншому TDP.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але важливо враховувати різницю в платформах: 3600X призначений для десктопів з можливістю апгрейду, а 6600H — для ноутбуків. Продуктивність 6600H часто вища, але він обмежений системою охолодження ноутбука.

Який процесор кращий для роботи з відео та 3D?

Ryzen 5 6600H показує вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10226 vs 9526) та швидше обробляє файли (857 MB/s vs 713.7 MB/s), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-моделювання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.