Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 3600X vs AMD Ryzen 5 8640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 3600X – це потужний настільний процесор, випущений у 2019 році, який зарекомендував себе як чудовий варіант для ігрових ПК та робочих станцій. Натомість Ryzen 5 8640U – це сучасний мобільний чип 2023 року, орієнтований на тонкі ноутбуки з високою енергоефективністю. Порівняємо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та визначимо, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8640U випереджає Ryzen 5 3600X у більшості тестів завдяки новішій архітектурі та вищій однопотоковій продуктивності. Він демонструє кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний – 1780 проти 1323, багатоядерний – 11289 проти 9526) і Geekbench 6. Водночас 3600X залишається гідним вибором для стаціонарних ПК, де енергоспоживання не є критичним, а ціна може бути нижчою. Якщо вам потрібна мобільність та ефективність – обирайте 8640U, для максимальної продуктивності в настільному сегменті – 3600X.

Основні відмінності

  • Ryzen 5 8640U значно випереджає 3600X в однопотоковій продуктивності: Geekbench 6 (одноядерний) – 2519 проти 1799, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • 8640U має вищу багатопотокову продуктивність: Passmark CPU (багатоядерний) – 20971 проти 18193, що робить його ефективнішим у відеомонтажі та компіляції.
  • Ryzen 5 8640U значно швидше обробляє файли: File compression – 1080 MB/sec проти 713.7 MB/sec у 3600X.
  • 8640U демонструє кращу швидкість обробки тексту: Text processing – 259.8 pages/sec проти 149.6 pages/sec, що важливо для офісних завдань.
  • Ryzen 5 3600X – настільний процесор з вищим TDP, тоді як 8640U створений для ноутбуків, тому має кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром, але 8640U споживає менше енергії в мобільному сценарії).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1323 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 9526 11289

GeekBench v6

File compression 713.7 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 71 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.1 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 232.9 Mpixels/sec 260.8 Mpixels/sec
Text processing 149.6 pages/sec 259.8 pages/sec
Background blur 39 images/sec 48.1 images/sec
Photo processing 54 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1799 2519
Geekbench 6 (багатоядерний) 7670 10308

PassMark

Integer math 50.1 GOps/sec 71.2 GOps/sec
Floating point math 29.4 GOps/sec 42 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 24.4M Strings/sec 27.9M Strings/sec
Data encryption 14.3 GBytes/sec 14.3 GBytes/sec
Data compression 224.5 MBytes/sec 238.9 MBytes/sec
Physics 1191 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 14.8B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2652 3547
Passmark CPU (багатоядерний) 18193 20971

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2019 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Hawk Point)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 3600X Сайт AMD Ryzen 5 8640U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 3600X чи Ryzen 5 8640U?

Ryzen 5 8640U має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1780 проти 1323), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак 3600X може бути кращим вибором для стаціонарного ПК з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600X у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК і знайдете його за хорошою ціною. Він досі справляється з іграми та робочими завданнями, але поступається новішим моделям в енергоефективності.

Який процесор краще підходить для ноутбука?

Ryzen 5 8640U створений спеціально для мобільних пристроїв, тому він ідеально підходить для тонких і легких ноутбуків. Ryzen 5 3600X – настільний чип, який не використовується в ноутбуках.

У чому різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Ryzen 5 3600X має TDP 95 Вт, тоді як Ryzen 5 8640U – 28 Вт. Це робить 8640U значно енергоефективнішим, що важливо для автономності ноутбука.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Ryzen 5 8640U має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний 11289 проти 9526), тому він краще впорається з рендерингом та експортом відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.