Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 3600XT vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 3600XT і AMD Ryzen 7 7730U — це два процесори різних поколінь, які представляють різні сегменти. Перший — настільна модель 2020 року для ПК, другий — мобільний чип 2023 року для ноутбуків. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють через схожу багатоядерну продуктивність. Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Ryzen 7 7730U — 8 ядер і 16 потоків, що дає йому перевагу в багатопотокових завданнях. Однак 3600XT виграє за частотою та енергоспоживанням у настільному сегменті. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7730U випереджає Ryzen 5 3600XT за більшістю синтетичних тестів завдяки 8 ядрам і новішій архітектурі Zen 3. У Cinebench R23 багатоядерний результат 7730U (10801) на 11% вищий, ніж у 3600XT (9696). Одноядерна продуктивність також краща: Geekbench 6 показує 2027 проти 1821. Водночас 3600XT має вищий TDP (95 Вт проти 15 Вт), що робить його менш енергоефективним. Якщо вам потрібен процесор для стаціонарного ПК з високими частотами — обирайте 3600XT. Для ноутбука з балансом продуктивності та автономності — 7730U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 7 7730U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Ryzen 5 3600XT — 6 ядер і 12 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: 7730U випереджає 3600XT у Geekbench 6 (2027 проти 1821) та Cinebench R23 (1448 проти 1321) завдяки новішій архітектурі.
  • Багатоядерна продуктивність: 7730U показує вищий результат у Cinebench R23 (10801 проти 9696) та Geekbench 6 (8485 проти 7613), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: 7730U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт) порівняно з 3600XT (TDP 95 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: 7730U має вбудовану графіку Radeon Graphics, тоді як 3600XT потребує дискретної відеокарти, що впливає на вартість збірки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1321 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 9696 10801

GeekBench v6

File compression 738.4 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 60.2 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.6 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 211.2 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 150.2 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 37.2 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 57.4 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1821 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 7613 8485

PassMark

Integer math 51.7 GOps/sec 75.1 GOps/sec
Floating point math 30.2 GOps/sec 39.3 GOps/sec
Find prime numbers 113M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 14.7 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 231.4 MBytes/sec 231 MBytes/sec
Physics 1219 Frames/sec 796 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2760 3069
Passmark CPU (багатоядерний) 18641 18635

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 20x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 15 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 3600XT Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 3600XT чи Ryzen 7 7730U?

Для ігор Ryzen 5 3600XT може бути кращим завдяки вищим тактовим частотам і настільному форм-фактору, що дозволяє використовувати потужну дискретну відеокарту. Ryzen 7 7730U має інтегровану графіку, але його продуктивність обмежена теплопакетом ноутбука.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Ryzen 5 3600XT все ще актуальний для бюджетних ігрових ПК, але поступається новішим моделям за одноядерною продуктивністю. Якщо ви збираєте новий ПК, краще розглянути Ryzen 5 5600 або Ryzen 7 7730U в ноутбуці.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 7730U значно енергоефективніший завдяки TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 5 3600XT споживає до 95 Вт. Це робить 7730U ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Ryzen 7 7730U краще справляється з багатопотоковими завданнями завдяки 8 ядрам і вищим балам у Cinebench R23 (10801 проти 9696). Однак для професійної роботи настільний 3600XT може бути стабільнішим через краще охолодження.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: 3600XT — для стаціонарних ПК з високою продуктивністю, а 7730U — для ноутбуків з акцентом на енергоефективність. У синтетичних тестах 7730U часто випереджає 3600XT завдяки новішій архітектурі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.