Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 3600XT vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 3600XT та AMD Ryzen 9 7900X3D — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за продуктивністю та цільовим призначенням. 3600XT вийшов у 2020 році на архітектурі Zen 2, тоді як 7900X3D — це сучасний чип 2023 року з 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно перевершує Ryzen 5 3600XT у всіх аспектах продуктивності: майже вдвічі вища однопотокова потужність та втричі краща багатопотокова робота. Завдяки 3D V-Cache він ідеально підходить для ігор та важких завдань, таких як рендеринг і компіляція. Водночас Ryzen 5 3600XT залишається енергоефективним та бюджетним варіантом для базових робочих навантажень. Якщо ваш бюджет обмежений, 3600XT — гідний вибір, але для максимальної продуктивності варто дивитися на 7900X3D.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: 7900X3D має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (27817 проти 9696) та Geekbench 6 (18277 проти 7613), що робить його значно потужнішим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: 7900X3D випереджає 3600XT на 54% у Cinebench R23 (2041 проти 1321) та на 66% у Geekbench 6 (3024 проти 1821), забезпечуючи кращу швидкодію в іграх і повсякденних задачах.
  • Кеш та ігрова продуктивність: 7900X3D оснащений 3D V-Cache, що дає йому перевагу в іграх, тоді як 3600XT має стандартний кеш і поступається в сучасних важких іграх.
  • Інтегрована графіка: 7900X3D має вбудоване графічне ядро RDNA 2 (64 бали), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як 3600XT потребує окремої графіки (27 балів).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але 7900X3D досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1321 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 9696 27817

GeekBench v6

File compression 738.4 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 60.2 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.6 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 211.2 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 150.2 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 37.2 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 57.4 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1821 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 7613 18277

PassMark

Integer math 51.7 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 30.2 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 113M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 14.7 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 231.4 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 1219 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2760 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 18641 50404

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.8 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 44x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 120 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 3600XT Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 3600XT чи Ryzen 9 7900X3D?

Ryzen 9 7900X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищі FPS у сучасних іграх, тоді як 3600XT може бути достатнім для менш вимогливих проєктів.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 5 3600XT до Ryzen 9 7900X3D?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або граєте у вимогливі ігри. Приріст у багатопотокових задачах майже втричі, а в іграх — до 50% залежно від проєкту.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 7900X3D досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним у перерахунку на виконану роботу.

Чи підійде Ryzen 5 3600XT для сучасних ігор?

Так, 3600XT все ще може запускати сучасні ігри, але в нових проєктах може бути вузьким місцем через нижчу однопотокову продуктивність та відсутність 3D V-Cache. Для комфортної гри краще обрати 7900X3D.

Який процесор краще для багатозадачності?

Ryzen 9 7900X3D значно краще справляється з багатозадачністю завдяки більшій кількості ядер та вищій багатопотоковій продуктивності (27817 проти 9696 у Cinebench R23).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.