Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 3600XT vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 3600XT і AMD Ryzen Z1 Extreme — два представники різних поколінь архітектури AMD. Перший вийшов у 2020 році як оновлення популярної серії Ryzen 3000, а другий — це сучасний мобільний процесор 2024 року, створений спеціально для портативних ігрових пристроїв. Хоча обидва мають високу енергоефективність, Z1 Extreme демонструє значно вищі показники в одно- та багатопотокових тестах, а також має потужнішу інтегровану графіку. Розберімося, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 Extreme випереджає Ryzen 5 3600XT майже за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища на 32%, багатопотокова — на 44%, а інтегрована графіка — на 41%. У бенчмарках Cinebench R23 Z1 Extreme набирає 1689 балів в одноядерному тесті проти 1321 у 3600XT, а в багатоядерному — 13955 проти 9696. Якщо вам потрібен процесор для сучасних ігор, роботи з відео або ресурсомістких завдань у компактному формфакторі, Z1 Extreme — очевидний вибір. Ryzen 5 3600XT залишається гідним варіантом для бюджетного настільного ПК, де пріоритет — стабільність і перевірена часом архітектура.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 Extreme має на 28% вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2524 проти 1821), що дає перевагу в іграх і повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність Z1 Extreme на 47% краща за Cinebench R23 (13955 проти 9696), що робить його ефективнішим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка Z1 Extreme на 41% потужніша (оцінка 38 проти 27), що дозволяє запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 5 3600XT вийшов у 2020 році, тоді як Z1 Extreme — у 2024, тому останній має новішу архітектуру та кращу енергоефективність.
  • У тестах Passmark Z1 Extreme набирає 3608 балів в одноядерному та 25097 у багатоядерному режимах, що значно вище за 2760 та 18641 у 3600XT відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1321 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 9696 13955

GeekBench v6

File compression 738.4 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 60.2 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.6 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 211.2 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 150.2 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 37.2 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 57.4 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1821 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 7613 11223

PassMark

Integer math 51.7 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 30.2 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 113M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 25.1M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 14.7 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 231.4 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 1219 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2760 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 18641 25097

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 7 липня 2020 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 95 Вт 9-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 3600XT Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 3600XT чи Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в портативних пристроях.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Ryzen 5 3600XT залишається хорошим вибором для бюджетного настільного ПК, якщо ви не потребуєте максимальної продуктивності. Однак Z1 Extreme значно потужніший і енергоефективніший, тому для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Z1 Extreme забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним для мобільних пристроїв.

Чи підходить Ryzen Z1 Extreme для робочих завдань, таких як відеомонтаж?

Так, Z1 Extreme добре справляється з відеомонтажем і рендерингом завдяки високій багатопотоковій продуктивності (13955 балів у Cinebench R23). Він також швидше обробляє фото та PDF-файли.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Оскільки ціни не вказані, орієнтуйтеся на потреби: для настільного ПК Ryzen 5 3600XT може бути дешевшим, але Z1 Extreme пропонує значно вищу продуктивність, що виправдовує вищу вартість для ігор і роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.