Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 4600H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 4600H (2020 рік) і AMD Ryzen Z1 (2023 рік) — це два мобільні процесори від AMD, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen 5 4600H створений для ігрових і продуктивних ноутбуків, тоді як Ryzen Z1 — це спеціалізований чип для портативних ігрових консолей на кшталт ASUS ROG Ally. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 значно випереджає Ryzen 5 4600H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю завдяки новішій архітектурі Zen 4. У Cinebench R23 Z1 набирає 1796 балів (одноядерний) проти 1148 у 4600H, а в багатоядерному тесті — 9890 проти 7935. Також Z1 демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для компактних ігрових пристроїв. Однак Ryzen 5 4600H залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків, де важливіша багатозадачність і нижча ціна.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2290 проти 1492 у Ryzen 5 4600H.
  • Багатоядерна продуктивність Z1 також краща: Cinebench R23 багатоядерний — 9890 проти 7935, що дає приріст близько 25%.
  • Ryzen Z1 виграє в тестах обробки файлів (File compression 1008.9 MB/sec проти 389.7 MB/sec) та текстів (249.2 pages/sec проти 131.6 pages/sec).
  • Інтегрована графіка Ryzen Z1 оцінюється в 34 бали проти 22 у 4600H, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Ryzen Z1 вийшов у 2023 році і базується на архітектурі Zen 4, тоді як Ryzen 5 4600H (2020) використовує старішу Zen 2, що пояснює різницю в енергоефективності та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1148 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 7935 9890

GeekBench v6

File compression 389.7 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 44.8 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 102.7 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 161 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 131.6 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 30.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 42.3 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 11 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1492 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 5529 8874

PassMark

Integer math 46.3 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 27.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 28M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 22.1M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 12.5 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 205.4 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 633 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 13.2B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2433 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 14425 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 січня 2020 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 32x
Кеш 1-го рівня 32 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 9-30 Вт
Сокет FP6 FP7
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 384 256
TMUs 24 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,15 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,27 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 4600H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 4600H чи Ryzen Z1?

Ryzen Z1 краще підходить для ігор завдяки новішій архітектурі та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо на портативних консолях.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 5 4600H у 2025 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетне рішення для роботи, навчання та нетребувальних ігор. Ryzen 5 4600H досі справляється з більшістю повсякденних завдань, але поступається новішим чипам у продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen Z1 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії завдяки ефективнішій архітектурі Zen 4.

Чи можна використовувати Ryzen Z1 у звичайному ноутбуці?

Ryzen Z1 спеціально розроблений для портативних ігрових консолей, тому його рідко встановлюють у стандартні ноутбуки. Для звичайних лептопів краще розглянути Ryzen 5 4600H або інші мобільні процесори.

Який процесор має кращу багатозадачність?

Ryzen Z1 виграє в багатопотокових тестах (Geekbench 6 багатоядерний 8874 проти 5529), тому він краще справляється з одночасною роботою кількох додатків, редагуванням відео та компіляцією коду.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.