Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5500 vs AMD Ryzen 5 6600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5500 та AMD Ryzen 5 6600U – два популярні процесори для ноутбуків та настільних ПК. Ryzen 5 5500 (2022) орієнтований на продуктивні десктопи, тоді як Ryzen 5 6600U (2022) створений для ультрабуків. Обидва мають 6 ядер і 12 потоків, але відрізняються архітектурою, частотами та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5500 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark, що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень. Натомість Ryzen 5 6600U демонструє вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6, Cinebench R23 одноядерний) і кращу енергоефективність, що ідеально для повсякденних завдань та тривалої автономної роботи в ультрабуках. Якщо вам потрібна максимальна потужність у стаціонарному ПК – обирайте Ryzen 5 5500. Для мобільного пристрою з балансом продуктивності та енергоспоживання – Ryzen 5 6600U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5500 набирає 10412 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9828 у Ryzen 5 6600U, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 6600U випереджає в одноядерному тесті Cinebench R23 (1493 проти 1358), що покращує швидкість відгуку в іграх та офісних додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 6600U створений для низького TDP, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5500 має трохи вищий показник інтегрованої графіки (29 проти 27), що може бути корисним для базових мультимедійних завдань без дискретної відеокарти.
  • Тести Passmark: Ryzen 5 5500 значно перевершує в багатоядерному тесті (19398 проти 16545), що підтверджує його лідерство в багатозадачності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1358 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 10412 9828

GeekBench v6

File compression 819.4 MB/sec 837.1 MB/sec
Clang compilation 61.3 Klines/sec 52.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 147.3 pages/sec 169.3 pages/sec
PDF Renderer 233.2 Mpixels/sec 219.6 Mpixels/sec
Text processing 191.9 pages/sec 198.7 pages/sec
Background blur 40.4 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 61.4 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 15.4 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1961 1947
Geekbench 6 (багатоядерний) 8220 7212

PassMark

Integer math 65.7 GOps/sec 60.6 GOps/sec
Floating point math 36.9 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 24.7M Strings/sec 20.2M Strings/sec
Data encryption 14.9 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 245.5 MBytes/sec 191.4 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 837 Frames/sec
Extended instructions 17.2B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3058 3173
Passmark CPU (багатоядерний) 19398 16545

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 660M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.6 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 29x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5500 Сайт AMD Ryzen 5 6600U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 660M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,46 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 5500 чи Ryzen 5 6600U?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Ryzen 5 6600U має невелику перевагу завдяки вищим частотам. Однак обидва процесори потребують дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить Ryzen 5 6600U для роботи з відео?

Так, але Ryzen 5 5500 краще впорається з рендерингом завдяки вищій багатоядерній продуктивності. Для монтажу в легких програмах Ryzen 5 6600U також буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 5 6600U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що забезпечує довшу автономну роботу.

Чи можна використовувати Ryzen 5 5500 у ноутбуці?

Ryzen 5 5500 – це настільний процесор, тому він не призначений для ноутбуків. Для мобільних пристроїв краще обрати Ryzen 5 6600U.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Ryzen 5 5500 демонструє вищу швидкість компіляції (61.3 Klines/sec проти 52.4), тому він краще підходить для інтенсивних завдань розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.