Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5500 vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5500 та AMD Ryzen 5 7640U — два популярні процесори від AMD, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen 5 5500 (2022) — це доступне рішення для настільних ПК, тоді як Ryzen 5 7640U (2023) створений для ультрабуків та мобільних систем. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність, енергоефективність та інші ключові характеристики, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U випереджає Ryzen 5 5500 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на ~20%, багатопотокова — на ~15%, а інтегрована графіка також потужніша. Однак Ryzen 5 5500 залишається гідним варіантом для бюджетних збірок, де не потрібна максимальна ефективність. Якщо вам потрібен мобільний процесор із кращою продуктивністю та енергоефективністю, обирайте 7640U. Для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом Ryzen 5 5500 — розумний вибір.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7640U має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний тест — 1635 балів проти 1358 у Ryzen 5 5500.
  • У багатопотокових завданнях Ryzen 5 7640U також попереду: Geekbench 6 багатоядерний — 10420 балів проти 8220 у Ryzen 5 5500.
  • Ryzen 5 7640U демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 5500 споживає більше енергії, але пропонує нижчу ціну.
  • Інтегрована графіка в Ryzen 5 7640U потужніша (34 бали проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та мультимедіа.
  • Ryzen 5 5500 вийшов у 2022 році, а Ryzen 5 7640U — у 2023, що пояснює його перевагу в архітектурі та технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1358 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 10412 11012

GeekBench v6

File compression 819.4 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 61.3 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 147.3 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 233.2 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 191.9 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 40.4 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 61.4 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 15.4 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1961 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 8220 10420

PassMark

Integer math 65.7 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 36.9 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 24.7M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 14.9 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 245.5 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 17.2B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3058 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 19398 21284

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 90°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5500 Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5500 чи Ryzen 5 7640U?

Ryzen 5 7640U має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на ноутбуках. Однак для настільних ПК Ryzen 5 5500 з дискретною відеокартою також може бути гідним варіантом.

Чи варто переплачувати за Ryzen 5 7640U замість Ryzen 5 5500?

Так, якщо вам потрібна мобільність та вища продуктивність у робочих завданнях. Ryzen 5 7640U пропонує помітний приріст у тестах та кращу енергоефективність, що виправдовує різницю в ціні.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 7640U забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Для яких завдань підходить Ryzen 5 5500?

Ryzen 5 5500 добре справляється з повсякденними завданнями, офісними програмами, веб-серфінгом та легким редагуванням. Він також підходить для бюджетних ігрових збірок з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати Ryzen 5 7640U для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 7640U завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (11012 балів у Cinebench R23) добре підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних завдань, особливо в мобільних пристроях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.