Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600 vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600 та AMD Ryzen 5 8540U — два представники лінійки Ryzen 5, що належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у 2022 році як потужний настільний процесор, другий — у 2023-му як енергоефективний мобільний чип. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (10662 проти 10492), а також демонструє кращу продуктивність у Passmark (21576 проти 18433). Натомість Ryzen 5 8540U має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2447 проти 2091) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Для ігор та робочих станцій краще обрати Ryzen 5 5600, а для мобільних систем — Ryzen 5 8540U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 8540U випереджає Ryzen 5 5600 у Geekbench 6 (2447 проти 2091) та Cinebench R23 (1801 проти 1504), що забезпечує швидшу роботу в однопотокових додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600 має вищий результат у Passmark (21576 проти 18433) та Cinebench R23 (10662 проти 10492), що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал (100) за цим параметром, але Ryzen 5 8540U створений для мобільних пристроїв із нижчим TDP, що забезпечує довшу автономність.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8540U отримує вищий бал (33 проти 31), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ryzen 5 5600 вийшов у березні 2022 року, а Ryzen 5 8540U — у грудні 2023 року, що робить останній новішим та потенційно сумісним із сучаснішими платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1504 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 10662 10492

GeekBench v6

File compression 1000 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 191.6 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 269.6 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 217.4 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 29.5 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 70.7 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 16.1 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2091 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 9081 9174

PassMark

Integer math 69 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 38.9 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 15.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 251.7 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 1294 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3258 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 21576 18433

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600 Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 14

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,43 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600 чи Ryzen 5 8540U?

Ryzen 5 5600 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та вищому результату в Passmark. Він забезпечує стабільнішу частоту кадрів у вимогливих іграх.

Чи підходить Ryzen 5 8540U для ноутбука?

Так, Ryzen 5 8540U створений спеціально для мобільних пристроїв. Він має високу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Ryzen 5 8540U демонструє вищу однопотокову продуктивність у тестах Geekbench 6 (2447 проти 2091) та Cinebench R23 (1801 проти 1504), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних завдань.

Чи варто оновлювати Ryzen 5 5600 до Ryzen 5 8540U?

Якщо ви використовуєте настільний ПК, оновлення не має сенсу, оскільки Ryzen 5 5600 потужніший у багатопотокових завданнях. Для ноутбука Ryzen 5 8540U буде кращим вибором через енергоефективність.

Який процесор кращий для роботи з відео та 3D-моделювання?

Ryzen 5 5600 краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг та відеомонтаж, завдяки вищому результату Cinebench R23 (10662 проти 10492) та Passmark (21576 проти 18433).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.