Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600 vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600 та AMD Ryzen 7 6800HS — два сучасні процесори від AMD, які належать до різних лінійок, але часто порівнюються через близькі характеристики. Ryzen 5 5600 вийшов у березні 2022 року, тоді як Ryzen 7 6800HS дебютував на початку січня того ж року. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але мають відмінності в багатопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на реальні бенчмарки та ключові параметри.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800HS випереджає Ryzen 5 5600 у багатопотокових завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (багатоядерний) — 12728 проти 10662, а також у Geekbench 6 (багатоядерний) — 9670 проти 9081. Він також демонструє кращу продуктивність у рендерингу та компіляції. Однак Ryzen 5 5600 має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2091 проти 2026) і трохи швидший у стисненні файлів. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність, обирайте Ryzen 7 6800HS. Для ігор і повсякденних завдань Ryzen 5 5600 також буде чудовим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 6800HS значно швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 12728 балів проти 10662 у Ryzen 5 5600, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600 має невелику перевагу в Geekbench 6 (одноядерний) — 2091 проти 2026, що може дати приріст у деяких іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 6800HS отримав вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 31), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Компіляція та рендеринг: Ryzen 7 6800HS значно випереджає в Clang compilation (83.3 Klines/sec проти 64.3) та Ray tracing (20.3 Mpixels/sec проти 16.1), що важливо для розробників і 3D-художників.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал за енергоефективність (100), тому вони однаково економні в роботі під навантаженням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1504 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 10662 12728

GeekBench v6

File compression 1000 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 191.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 269.6 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 217.4 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 29.5 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 70.7 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 16.1 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2091 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 9081 9670

PassMark

Integer math 69 GOps/sec 85.6 GOps/sec
Floating point math 38.9 GOps/sec 47.9 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 15.6 GBytes/sec 18.2 GBytes/sec
Data compression 251.7 MBytes/sec 293.5 MBytes/sec
Physics 1294 Frames/sec 1017 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3258 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 21576 22986

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600 Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 5600 чи Ryzen 7 6800HS?

Обидва процесори добре справляються з іграми, але Ryzen 5 5600 має трохи вищу однопотокову продуктивність, що може дати невелику перевагу в іграх, які не використовують багато ядер. Однак різниця незначна.

Чи варто вибирати Ryzen 7 6800HS для роботи з відео?

Так, Ryzen 7 6800HS краще підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Він значно швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) та компіляції коду.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 6800HS має трохи кращу інтегровану графіку (33 бали проти 31), що дозволяє запускати легкі ігри та програми без дискретної відеокарти з вищою продуктивністю.

Чи є різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Різниця в продуктивності не впливає на енергоспоживання.

Який процесор краще вибрати для збирання бюджетного ПК?

Якщо бюджет обмежений, Ryzen 5 5600 є чудовим вибором для ігор та повсякденних завдань. Якщо ви плануєте займатися рендерингом або компіляцією, варто доплатити за Ryzen 7 6800HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.