Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600 vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600 та AMD Ryzen 9 7845HX — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Ryzen 5 5600 — це настільна модель 2022 року з 6 ядрами та 12 потоками, орієнтована на бюджетні ПК. Ryzen 9 7845HX — мобільний процесор 2023 року для потужних ноутбуків, який має 12 ядер і 24 потоки. Порівняємо їхню продуктивність у синтетичних тестах та реальних завданнях, щоб зрозуміти, який варіант краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Ryzen 5 5600 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер і потоків. У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат 7845HX (26647 балів) майже в 2.5 рази вищий, ніж у 5600 (10662 бали). Одноядерна продуктивність також краща: 1871 бал проти 1504. Однак Ryzen 5 5600 є більш доступним рішенням для настільних збірок, тоді як 7845HX призначений для потужних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і робота з важкими додатками в мобільному форматі — обирайте 7845HX. Для бюджетного ігрового ПК або офісних завдань достатньо Ryzen 5 5600.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 5600 має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7845HX — 12 ядер / 24 потоки, що дає значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: у Geekbench 6 (одноядерний) 7845HX набирає 2927 балів проти 2091 у 5600 — різниця близько 40%.
  • Багатоядерна продуктивність: у Passmark CPU (багатоядерний) 7845HX отримує 45644 бали, що вдвічі більше за 21576 балів у 5600.
  • Інтегрована графіка: 7845HX має кращу вбудовану графіку (58 балів проти 31), що дозволяє комфортніше працювати з медіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 7845HX оптимізований для мобільних пристроїв із вищою продуктивністю на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1504 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 10662 26647

GeekBench v6

File compression 1000 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 64.3 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 191.6 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 269.6 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 217.4 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 29.5 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 70.7 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 16.1 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2091 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 9081 15129

PassMark

Integer math 69 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 38.9 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 25.9M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 15.6 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 251.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1294 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3258 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 21576 45644

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 90°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600 Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600 чи Ryzen 9 7845HX?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність. Ryzen 9 7845HX має вищі одноядерні показники (на 24% у Cinebench R23), тому він забезпечить більше FPS у більшості сучасних ігор. Однак Ryzen 5 5600 також добре впорається з іграми, особливо якщо ви будуєте бюджетний ПК.

Чи варто обирати Ryzen 9 7845HX для роботи з відеомонтажем?

Так, 7845HX значно кращий для відеомонтажу завдяки 12 ядрам і 24 потокам. У тестах багатоядерної продуктивності він майже вдвічі швидший за Ryzen 5 5600, що пришвидшить рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 9 7845HX розроблений для ноутбуків і споживає менше енергії відносно своєї продуктивності, тоді як Ryzen 5 5600 — настільний процесор із вищим TDP.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння має сенс, якщо ви обираєте між потужним ноутбуком із 7845HX та настільним ПК із 5600. Для мобільності обирайте 7845HX, для стаціонарної збірки з нижчою ціною — Ryzen 5 5600.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

Ryzen 9 7845HX значно кращий для багатозадачності завдяки вдвічі більшій кількості ядер. Він легко впорається з одночасною роботою у важких додатках, тоді як Ryzen 5 5600 може відчувати навантаження при інтенсивній багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.