Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600G vs AMD Ryzen 7 5700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600G і AMD Ryzen 7 5700U — два популярні процесори від AMD, які належать до різних лінійок. 5600G — це настільний APU із потужною інтегрованою графікою, тоді як 5700U — мобільний чип для ноутбуків, орієнтований на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600G випереджає Ryzen 7 5700U за більшістю показників продуктивності: одноядерний Cinebench R23 на 18% вищий (1493 проти 1260), а багатоядерний — на 24% (11187 проти 9042). У Geekbench 6 перевага 5600G становить 21% в одноядерному та 26% у багатоядерному тестах. Однак 5700U має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але 5700U споживає менше енергії). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — обирайте 5600G. Для автономного ноутбука з хорошим балансом — 5700U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 5 5600G значно швидший в одно- та багатопотокових завданнях. Наприклад, у Cinebench R23 багатоядерний результат 5600G (11187) на 24% вищий, ніж у 5700U (9042).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але 5700U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: 5600G має вищий бал за інтегровану графіку (30 проти 24), що забезпечує кращу продуктивність у іграх без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: У Passmark CPU (багатоядерний) 5600G набирає 19875 балів, тоді як 5700U — 15837, що на 25% менше. Усі синтетичні тести підтверджують перевагу 5600G.
  • Призначення: Ryzen 5 5600G — настільний процесор для збірки ПК, Ryzen 7 5700U — мобільний чип для тонких ноутбуків. Вибір залежить від форм-фактора.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1493 1260
Cinebench R23 (багатоядерний) 11187 9042

GeekBench v6

File compression 773.3 MB/sec 504.6 MB/sec
Clang compilation 64.7 Klines/sec 43.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 141.5 pages/sec 138 pages/sec
PDF Renderer 231 Mpixels/sec 208.6 Mpixels/sec
Text processing 210.7 pages/sec 132.7 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 32.1 images/sec
Photo processing 55.6 images/sec 55.9 images/sec
Ray tracing 16.2 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1938 1605
Geekbench 6 (багатоядерний) 8288 6562

PassMark

Integer math 68.2 GOps/sec 61 GOps/sec
Floating point math 38 GOps/sec 33.7 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 29M Primes/sec
Random string sorting 25.5M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 15.4 GBytes/sec 12.8 GBytes/sec
Data compression 250.5 MBytes/sec 221.8 MBytes/sec
Physics 913 Frames/sec 628 Frames/sec
Extended instructions 17.3B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3190 2587
Passmark CPU (багатоядерний) 19875 15837

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 13 квітня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 2 (Lucienne)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 7 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.9 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 18x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 10-25 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 7 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 448 512
TMUs 28 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 7 8
TGP 10-45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,7 терафлопс 1,95 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600G Сайт AMD Ryzen 7 5700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600G чи Ryzen 7 5700U?

Ryzen 5 5600G кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (бал 30 проти 24) та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх на вбудованій графіці.

Чи можна використовувати Ryzen 7 5700U у стаціонарному ПК?

Ryzen 7 5700U — мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет і не підходить для стандартних материнських плат. Для настільного ПК краще обрати Ryzen 5 5600G.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 5700U споживає менше енергії (15-25 Вт) порівняно з 5600G (65 Вт), що робить його ідеальним для автономних ноутбуків.

Чи варто купувати Ryzen 5 5600G у 2024 році?

Так, Ryzen 5 5600G залишається хорошим вибором для бюджетного ігрового ПК або робочої станції. Він пропонує відмінну продуктивність за свою ціну та потужну інтегровану графіку.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Ryzen 5 5600G кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 11187 проти 9042). Він швидше обробляє рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.