Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600H vs AMD Ryzen 5 8500G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600H та AMD Ryzen 5 8500G — два популярні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних поколінь. 5600H (Cezanne) вийшов у 2021 році та орієнтований на геймерські й робочі ноутбуки, тоді як 8500G (Phoenix) дебютував у 2024 році та пропонує новішу архітектуру Zen 4. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у тестах, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8500G значно випереджає 5600H завдяки новішій архітектурі Zen 4. У бенчмарках він демонструє на 30-40% вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2716 проти 1850) та на 40-60% кращу багатопотокову (Cinebench R23 багатоядерний: 11520 проти 9699). Інтегрована графіка також потужніша, що робить 8500G кращим вибором для сучасних ігор без дискретної відеокарти. Водночас 5600H залишається гідним варіантом для бюджетних ігрових ноутбуків, де пріоритет — продуктивність у завданнях, що не потребують найновіших технологій.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 8500G має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2716 проти 1850 у 5600H, що на 47% більше.
  • Багатопотокова продуктивність 8500G також суттєво краща: Cinebench R23 багатоядерний — 11520 проти 9699, а Passmark багатоядерний — 21762 проти 16988.
  • Інтегрована графіка в 8500G потужніша: оцінка 36 проти 26 у 5600H, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеомонтажі.
  • 8500G вийшов у 2024 році, тоді як 5600H — у 2021, тому новіший процесор підтримує сучасніші технології та інструкції.
  • Енергоефективність обох процесорів однаково висока (100 балів), що робить їх придатними для тонких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1367 1794
Cinebench R23 (багатоядерний) 9699 11520

GeekBench v6

File compression 604.2 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 53.2 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 109.3 pages/sec 236.6 pages/sec
PDF Renderer 175.5 Mpixels/sec 278.7 Mpixels/sec
Text processing 194.4 pages/sec 274.6 pages/sec
Background blur 32.8 images/sec 52.9 images/sec
Photo processing 47.4 images/sec 99.3 images/sec
Ray tracing 13.8 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1850 2716
Geekbench 6 (багатоядерний) 6779 11084

PassMark

Integer math 61.2 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Floating point math 33.9 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 49M Primes/sec 91M Primes/sec
Random string sorting 21.8M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 13.2 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 211.8 MBytes/sec 252.8 MBytes/sec
Physics 729 Frames/sec 1365 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2947 3921
Passmark CPU (багатоядерний) 16988 21762

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 7 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 3.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 45-65 Вт
Сокет FP6 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 7 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1800 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 448 256
TMUs 28 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 7 4
TGP 10-45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,61 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600H Сайт AMD Ryzen 5 8500G
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600H чи Ryzen 5 8500G?

Ryzen 5 8500G кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (оцінка 36 проти 26) та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх, особливо без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Ryzen 5 5600H у 2025 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук для роботи, навчання чи ігор середнього рівня. 5600H досі забезпечує гідну продуктивність, але 8500G буде помітно швидшим у більшості завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове. Однак 8500G виконує більше роботи за той самий час, що робить його ефективнішим у перерахунку на продуктивність.

Чи підтримує Ryzen 5 8500G DDR5?

Так, завдяки новішій архітектурі Zen 4, 8500G підтримує DDR5-пам'ять, що забезпечує вищу пропускну здатність порівняно з DDR4 у 5600H. Це покращує продуктивність у завданнях, чутливих до швидкості пам'яті.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Ryzen 5 8500G значно швидший у багатопотокових завданнях: Clang compilation — 73.2 Klines/sec проти 53.2, Photo processing — 99.3 images/sec проти 47.4. Він краще справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою медіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.