Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600X та AMD Ryzen 5 7640U — два представники різних поколінь архітектури Zen. Перший вийшов у 2020 році як потужний десктопний чип для ігор та робочих завдань, тоді як другий — мобільний процесор 2023 року, створений для тонких ноутбуків. Незважаючи на різне призначення, обидва мають 6 ядер і 12 потоків, але суттєво відрізняються за енергоспоживанням, частотами та вбудованою графікою. У цьому порівнянні ми розберемо, хто з них кращий у бенчмарках, іграх та повсякденному використанні.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U випереджає Ryzen 5 5600X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2338 проти 2173) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Однак Ryzen 5 5600X демонструє вищі результати в багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 11838 проти 11012) і має кращу продуктивність у стисненні файлів (954.5 MB/s). Якщо вам потрібен потужний стаціонарний ПК для ігор та рендерингу — обирайте 5600X. Для мобільного використання з акцентом на автономність та сучасні технології — 7640U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640U швидший у Geekbench 6 (2338 проти 2173) та Cinebench R23 (1635 проти 1541), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600X лідирує в Cinebench R23 (11838 проти 11012) та Passmark (21888 проти 21284), краще підходить для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але 7640U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії (15-28 Вт проти 65 Вт у 5600X).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7640U має потужнішу вбудовану графіку RDNA 3 (бал 34 проти 32), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: Ryzen 5 5600X (2020) — десктопний процесор для AM4, Ryzen 5 7640U (2023) — мобільний чип для ноутбуків на базі AM5.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1541 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 11838 11012

GeekBench v6

File compression 954.5 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 169 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 245 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 213.5 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2173 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 9135 10420

PassMark

Integer math 71.9 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 39.5 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 26.3M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 252.4 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 1324 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3360 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 21888 21284

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600X Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 5600X чи Ryzen 5 7640U?

Для ігор на стаціонарному ПК краще підійде Ryzen 5 5600X завдяки вищій багатоядерній продуктивності. Однак Ryzen 5 7640U має кращу однопотокову швидкість і сучаснішу інтегровану графіку, що робить його придатним для ігор на ноутбуці без дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але важливо враховувати різне енергоспоживання та тепловиділення. Ryzen 5 5600X потребує потужного охолодження та окремої відеокарти, тоді як Ryzen 5 7640U оптимізований для тонких ноутбуків і працює з меншим енергоспоживанням.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але Ryzen 5 7640U споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з Ryzen 5 5600X (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю.

Який процесор швидше обробляє файли та веб-сторінки?

Ryzen 5 7640U випереджає в стисненні файлів (1190 MB/s проти 954.5 MB/s) та обробці HTML5 (219.7 сторінок/с проти 169), що робить його кращим для повсякденних завдань і веб-серфінгу.

Чи варто купувати Ryzen 5 5600X у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний ігровий ПК на платформі AM4. Ryzen 5 5600X досі забезпечує високу продуктивність у більшості ігор і робочих завдань, але поступається новішим мобільним чипам в однопотокових тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.