Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 7 7735U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600X і AMD Ryzen 7 7735U — два процесори з різним призначенням. Перший — це настільний CPU для ігрових і робочих збірок, випущений у 2020 році. Другий — мобільний чип для ноутбуків 2023 року. Незважаючи на різні платформи, обидва пропонують високу енергоефективність і гідну продуктивність. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони, результати тестів і допоможемо визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600X виграє в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності: вищі бали в Cinebench R23 (одноядерний 1541 проти 1490, багатоядерний 11838 проти 10085) і Geekbench 6. Він також швидше обробляє файли (954.5 MB/s проти 729.6 MB/s) та веб-сторінки. Натомість Ryzen 7 7735U трохи кращий у Clang компіляції (71.8 Klines/s) та рендерингу PDF. Обидва мають однакову енергоефективність та інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте 5600X. Для мобільного використання з балансом продуктивності та автономності — 7735U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600X значно випереджає Ryzen 7 7735U (Cinebench R23 багатоядерний: 11838 проти 10085), що робить його кращим для важких обчислювальних завдань.
  • Однопотокова швидкість: 5600X показує вищі результати в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2173 проти 1976), що важливо для ігор і повсякденних програм.
  • Швидкість стиснення файлів: 5600X обробляє дані на 30% швидше (954.5 MB/s проти 729.6 MB/s), що прискорює архівацію та роботу з великими файлами.
  • Компіляція коду: Ryzen 7 7735U несподівано випереджає 5600X у Clang компіляції (71.8 Klines/s проти 66.2 Klines/s), що може бути корисним для розробників.
  • Продуктивність у трасуванні променів: 7735U має невелику перевагу в Ray tracing (18.5 Mpixels/s проти 16 Mpixels/s), що свідчить про кращу підтримку сучасних графічних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1541 1490
Cinebench R23 (багатоядерний) 11838 10085

GeekBench v6

File compression 954.5 MB/sec 729.6 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 71.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 169 pages/sec 160.3 pages/sec
PDF Renderer 245 Mpixels/sec 254.5 Mpixels/sec
Text processing 213.5 pages/sec 205.1 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2173 1976
Geekbench 6 (багатоядерний) 9135 8697

PassMark

Integer math 71.9 GOps/sec 81.7 GOps/sec
Floating point math 39.5 GOps/sec 44 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 26.3M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 252.4 MBytes/sec 256 MBytes/sec
Physics 1324 Frames/sec 1013 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 16.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3360 3279
Passmark CPU (багатоядерний) 21888 21191

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,75 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600X Сайт AMD Ryzen 7 7735U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 5600X чи Ryzen 7 7735U?

Ryzen 5 5600X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 3360 проти 3279). Він забезпечує більше кадрів у більшості сучасних ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати настільний Ryzen 5 5600X і мобільний Ryzen 7 7735U?

Так, але варто враховувати різні платформи. 5600X призначений для стаціонарних ПК з високим енергоспоживанням, а 7735U — для ноутбуків з акцентом на енергоефективність. Вибір залежить від типу пристрою.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак 7735U як мобільний чип споживає менше енергії (15-28 Вт), тоді як 5600X має TDP 65 Вт, що робить його менш економним у тривалій роботі.

Який CPU швидший у роботі з відео та фото?

Ryzen 5 5600X швидше обробляє фото (68.8 images/s проти 66.8 images/s) і фоновий розмиття (47.2 images/s проти 41.1 images/s). Для відеомонтажу краще обирати 5600X через вищу багатопотокову продуктивність.

Чи варто вибирати Ryzen 7 7735U для роботи з кодом?

Так, 7735U показує кращу швидкість компіляції Clang (71.8 Klines/s) і трохи вищу продуктивність у рендерингу PDF. Для розробників, які працюють у мобільному форматі, це хороший вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.