Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 9 6900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600X і AMD Ryzen 9 6900HS — два потужних процесори від AMD, але з різними сценаріями використання. 5600X — це настільний чип для ігрових ПК, випущений у 2020 році, тоді як 6900HS — мобільний процесор 2022 року, призначений для тонких і продуктивних ноутбуків. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю та бенчмарками, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600X виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2173 проти 2034) і демонструє вищу швидкість у задачах, як-от обробка текстів та стиснення файлів. Водночас AMD Ryzen 9 6900HS має кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 14030 проти 11838) і забезпечує більшу ефективність у рендерингу PDF та фото. Для ігор і звичайних завдань 5600X буде оптимальним вибором, а для роботи з важкими багатопотоковими додатками на ноутбуці — 6900HS.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 5600X має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2173 проти 2034 у 6900HS, що дає перевагу в іграх і швидких обчисленнях.
  • AMD Ryzen 9 6900HS значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 14030 проти 11838, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 9 6900HS випереджає в обробці PDF (301.7 проти 245 Mpixels/sec) і фото (80.4 проти 68.8 images/sec), що важливо для творчих професіоналів.
  • Ryzen 5 5600X ефективніший у стисненні файлів (954.5 MB/sec проти 842.2 MB/sec) і текстовій обробці (213.5 проти 214.9 pages/sec).
  • 6900HS — мобільний процесор (2022), а 5600X — настільний (2020), тому 6900HS оптимізований для енергоефективності в ноутбуках, тоді як 5600X потребує окремого кулера та материнської плати.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1541 1552
Cinebench R23 (багатоядерний) 11838 14030

GeekBench v6

File compression 954.5 MB/sec 842.2 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 169 pages/sec 196.9 pages/sec
PDF Renderer 245 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 213.5 pages/sec 214.9 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 47.6 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 80.4 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2173 2034
Geekbench 6 (багатоядерний) 9135 9682

PassMark

Integer math 71.9 GOps/sec 88.7 GOps/sec
Floating point math 39.5 GOps/sec 49.2 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 26.3M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 252.4 MBytes/sec 298.9 MBytes/sec
Physics 1324 Frames/sec 1049 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3360 3285
Passmark CPU (багатоядерний) 21888 23584

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600X Сайт AMD Ryzen 9 6900HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,69 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600X чи Ryzen 9 6900HS?

Для ігор кращий Ryzen 5 5600X завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2173 проти 2034). Він також має вищий Passmark одноядерний (3360 проти 3285), що позитивно впливає на ігрову частоту кадрів.

Чи підходить Ryzen 9 6900HS для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 6900HS добре підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14030) і кращій обробці фото (80.4 images/sec) та PDF (301.7 Mpixels/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 9 6900HS є мобільним чипом, тому він оптимізований для роботи в ноутбуках з обмеженим охолодженням, тоді як 5600X потребує настільної системи.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння доречне, якщо ви обираєте між збіркою ПК (5600X) і покупкою ноутбука (6900HS). 5600X забезпечує вищу однопотокову продуктивність, а 6900HS — кращу багатопотокову ефективність у компактному форматі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 6900HS має трохи кращу інтегровану графіку (34 бали проти 32), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти. Однак для ігор обидва процесори потребують окремої графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.