Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600X і AMD Ryzen 9 7900 — це два представники різних поколінь та цінових категорій. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Zen 3, другий — у 2023-му на Zen 4. Ryzen 5 5600X славиться відмінною однопотоковою продуктивністю для ігор, тоді як Ryzen 9 7900 пропонує значно більше ядер і потоків для ресурсомістких завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600X — чудовий вибір для геймерів з обмеженим бюджетом, які хочуть отримати високу частоту та хорошу однопотокову продуктивність без зайвих витрат. Водночас AMD Ryzen 9 7900 — це потужна робоча станція з 12 ядрами, значно вищою багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 24444 проти 11838) та інтегрованою графікою RDNA 2, що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Якщо ваш пріоритет — ігри, 5600X все ще актуальний, але для майбутнього та важких задач 7900 дає величезний приріст.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 має вдвічі більший результат у Cinebench R23 багатоядерний (24444 проти 11838) завдяки 12 ядрам і 24 потокам проти 6 ядер і 12 потоків у 5600X.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 також лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 2173), що дає перевагу в чутливих до частоти додатках та іграх.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 оснащений вбудованою графікою Radeon 610M (на базі RDNA 2), тоді як 5600X не має інтегрованого GPU — для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7900 досягає вищої продуктивності при тому ж TDP (65 Вт), завдяки більш сучасному техпроцесу 5 нм.
  • Швидкість роботи з даними: У тестах стиснення файлів (1690 MB/s проти 954.5 MB/s) та компіляції Clang (149.9 Klines/s проти 66.2 Klines/s) Ryzen 9 7900 демонструє майже двократну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1541 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 11838 24444

GeekBench v6

File compression 954.5 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 169 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 245 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 213.5 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2173 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 9135 17401

PassMark

Integer math 71.9 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 39.5 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 26.3M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 252.4 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1324 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3360 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 21888 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600X Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 5600X чи Ryzen 9 7900?

Для ігор Ryzen 5 5600X все ще є гідним варіантом завдяки високій однопотоковій продуктивності, але Ryzen 9 7900 забезпечує вищий FPS у сучасних іграх за рахунок кращих одноядерних показників (Geekbench 6: 2947 проти 2173). Однак різниця не настільки значна, щоб переплачувати, якщо ваш бюджет обмежений.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 5 5600X на Ryzen 9 7900?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією — приріст у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 24444 проти 11838) буде дуже помітним. Для суто ігрового використання оновлення менш виправдане.

Чи потребує Ryzen 9 7900 потужного охолодження?

Ні, Ryzen 9 7900 має TDP 65 Вт, тому навіть зі стандартним кулером він працює ефективно. Ryzen 5 5600X також має TDP 65 Вт, але для обох процесорів рекомендовано якісний баштовий кулер для кращих температур.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7900 оснащений графікою Radeon 610M, яка підходить для базових завдань і перегляду відео, тоді як Ryzen 5 5600X не має вбудованої графіки взагалі. Для ігор обов'язкова дискретна відеокарта в обох випадках.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Ryzen 5 5600X пропонує краще співвідношення для ігор та легких завдань завдяки нижчій ціні. Ryzen 9 7900 виправдовує свою вартість для професійних навантажень, де кожна секунда рендерингу має значення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.