Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 5600X та AMD Ryzen 9 7940HS — два потужні процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і категорій. 5600X — це настільний чип для ПК, випущений у 2020 році, тоді як 7940HS — мобільний процесор для ноутбуків 2023 року. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями: іграми, рендерингом чи багатозадачністю.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS значно перевершує Ryzen 5 5600X за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 17497 проти 11838) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6: 2603 проти 2173). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 5600X залишається чудовим вибором для бюджетних ігрових ПК завдяки нижчій ціні та сумісності з платформою AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте 7940HS, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — 5600X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7940HS на 48% швидший у багатоядерному Cinebench R23 (17497 проти 11838) і на 19% швидший в одноядерному (1829 проти 1541).
  • Інтегрована графіка: 7940HS має кращу вбудовану графіку (оцінка 43 проти 32), що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але 7940HS досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Бенчмарки: Ryzen 9 7940HS лідирує у всіх тестах: Geekbench 6 (2603/13156 проти 2173/9135), Passmark (3902/30384 проти 3360/21888) та обробці файлів (1240 MB/s проти 954.5 MB/s).
  • Призначення: Ryzen 5 5600X — настільний процесор для ігрових ПК, Ryzen 9 7940HS — мобільний чип для потужних ноутбуків, орієнтованих на роботу та творчість.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1541 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 11838 17497

GeekBench v6

File compression 954.5 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 66.2 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 169 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 245 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 213.5 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 16 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2173 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 9135 13156

PassMark

Integer math 71.9 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 39.5 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 26.3M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 252.4 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 1324 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 16.9B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3360 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 21888 30384

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 5600X Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 5600X чи Ryzen 9 7940HS?

Для ігор на настільному ПК Ryzen 5 5600X часто вигідніший завдяки нижчій ціні та сумісності з платформою AM4. Однак Ryzen 9 7940HS забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що може дати більше FPS у сучасних іграх, особливо в ноутбуках.

Чи варто купувати Ryzen 5 5600X у 2024 році?

Так, Ryzen 5 5600X досі актуальний для бюджетних ігрових збірок. Він пропонує хорошу продуктивність у більшості ігор і програм, але поступається новішим чипам у багатозадачності.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Ryzen 9 7940HS значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 17497 проти 11838), тому краще підходить для рендерингу, компіляції коду та обробки відео.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в платформах: Ryzen 5 5600X встановлюється в ПК, а Ryzen 9 7940HS — у ноутбуки. Для ноутбука 7940HS забезпечує вищу продуктивність, ніж 5600X у стаціонарі.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 7940HS досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі Zen 4, що робить його ефективнішим у мобільному сегменті.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.