Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 6600H vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 6600H та AMD Ryzen 9 7950X3D — це два процесори від одного виробника, але з різними цілями. 6600H створений для потужних ноутбуків, пропонуючи баланс продуктивності та енергоефективності. Натомість 7950X3D — флагманський настільний CPU з технологією 3D V-Cache, орієнтований на максимальну швидкодію в іграх та професійних завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Ryzen 5 6600H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 36291 проти 10226) та однопотоковою швидкістю. Він ідеально підходить для важких робочих навантажень, рендерингу та ігор на високих налаштуваннях. Однак Ryzen 5 6600H виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цьому аспекті) та краще підходить для мобільних систем, де важливий баланс між продуктивністю та тепловиділенням. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте 7950X3D. Для потужного, але енергоефективного ноутбука — 6600H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X3D майже в 3.5 рази швидший у Cinebench R23 (36291 проти 10226), що робить його беззаперечним лідером для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: 7950X3D на 40% випереджає 6600H у Geekbench 6 (2925 проти 1954), забезпечуючи вищу чуйність в іграх та повсякденних задачах.
  • Інтегрована графіка: Radeon 610M у 7950X3D має кращі показники (77 балів проти 29), але обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидві моделі отримали 100 балів, але 6600H споживає значно менше енергії (45 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як 7950X3D потребує потужного охолодження (120 Вт TDP).
  • Архітектура та платформа: 7950X3D базується на новішій архітектурі Zen 4 з 3D V-Cache, що дає перевагу в іграх, тоді як 6600H — це мобільний чип на Zen 3+.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 10226 36291

GeekBench v6

File compression 857 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 62.5 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.7 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 223.8 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 208.8 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 14.8 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1954 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 8529 19920

PassMark

Integer math 65.3 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 14.4 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 231.4 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 886 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3177 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 18693 62502

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.3 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 120 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 660M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 6 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 6600H Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 6600H чи Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у вимогливих іграх, тоді як 6600H більше підходить для ігор на середніх налаштуваннях у парі з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Ryzen 5 6600H — мобільний чип з обмеженнями за тепловиділенням, а Ryzen 9 7950X3D — настільний флагман. Для ноутбуків 6600H є оптимальним вибором, тоді як 7950X3D потребує стаціонарного ПК.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 6600H споживає 45 Вт, що робить його набагато економнішим у мобільному використанні. Ryzen 9 7950X3D має TDP 120 Вт і потребує потужного охолодження.

Чи вистачить Ryzen 5 6600H для відеомонтажу?

Так, для базового відеомонтажу та роботи з Full HD матеріалами 6600H цілком достатньо. Однак для професійного рендерингу в 4K або складних ефектів Ryzen 9 7950X3D буде в 3-4 рази швидшим.

Який процесор обрати для роботи з 3D-моделюванням?

Для 3D-моделювання та рендерингу Ryzen 9 7950X3D є беззаперечним лідером завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 36291 проти 10226). Ryzen 5 6600H підійде для легких проектів або початкового рівня.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.