Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 6600H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 6600H та AMD Ryzen Z1 — два сучасні процесори від AMD, які належать до різних лінійок. Перший орієнтований на потужні ноутбуки для геймерів і творців контенту, другий — на компактні портативні пристрої, зокрема ігрові консолі. Незважаючи на спільну архітектуру Zen 3+, вони мають відмінності в тактових частотах, кількості ядер та енергоспоживанні. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 випереджає Ryzen 5 6600H в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2290 проти 1954) і демонструє вищу швидкість у файлових операціях (1009 MB/s проти 857 MB/s). Проте Ryzen 5 6600H має незначну перевагу в багатоядерному Cinebench R23 (10226 проти 9890) і кращу продуктивність у трасуванні променів (14.8 Mpixels/s). Обидва процесори однаково енергоефективні, але Z1 виграє за рахунок новішої архітектури та вищих частот. Для ігор і повсякденних завдань Z1 буде кращим вибором, для важких багатопотокових робочих навантажень — 6600H.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen Z1 значно випереджає 6600H у Geekbench 6 (2290 проти 1954) та Cinebench R23 (1796 проти 1458), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 6600H демонструє вищий результат у Cinebench R23 (10226 проти 9890), що свідчить про кращу оптимізацію для багатопотокових завдань, таких як рендеринг або компіляція.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen Z1 показує кращі результати у файловому стисненні (1009 MB/s проти 857 MB/s) та текстовій обробці (249 стор./с проти 209 стор./с), що робить його продуктивнішим у повсякденних сценаріях.
  • Графічні завдання: Ryzen 5 6600H має невелику перевагу в трасуванні променів (14.8 Mpixels/s проти 12.9 Mpixels/s) та обробці PDF (223.8 Mpixels/s проти 208.1 Mpixels/s), що важливо для професійної роботи з графікою.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen Z1 (2023) новіший за 6600H (2022), що дозволило AMD покращити однопотокову продуктивність без втрати енергоефективності (обидва мають 100 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 10226 9890

GeekBench v6

File compression 857 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 62.5 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.7 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 223.8 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 208.8 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 73.7 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 14.8 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1954 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 8529 8874

PassMark

Integer math 65.3 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 51M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 14.4 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 231.4 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 886 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3177 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 18693 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 9-30 Вт
Сокет FP7 FP7
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 660M Radeon 740M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 384 256
TMUs 24 16
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 6 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 6600H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 6600H чи Ryzen Z1?

Ryzen Z1 кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2290 проти 1954), що критично для більшості сучасних ігор.

Чи підходить Ryzen 5 6600H для відеомонтажу?

Так, Ryzen 5 6600H добре справляється з відеомонтажем завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 10226) та кращому трасуванню променів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням.

Чи можна порівнювати Ryzen Z1 зі звичайними ноутбучними процесорами?

Ryzen Z1 створений для портативних пристроїв, але за продуктивністю він конкурує з Ryzen 5 6600H, особливо в одноядерних завданнях.

Який процесор краще обирати для роботи з базами даних?

Ryzen Z1 краще підходить для роботи з базами даних завдяки вищій швидкості файлового стиснення (1009 MB/s) та текстової обробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.