Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7235HS vs Intel Core Ultra 9 285K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7235HS та Intel Core Ultra 9 285K — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків (2023 рік, 4 ядра, Zen 3+), другий — потужний настільний флагман (2024 рік, 24 ядра, Arrow Lake). Якщо ви обираєте між компактністю та максимальною продуктивністю, це порівняння допоможе зрозуміти, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно перевершує AMD Ryzen 5 7235HS майже за всіма показниками продуктивності: у 6 разів вищий багатоядерний результат Cinebench R23 (41558 проти 8519) та майже вдвічі вищий одноядерний. Однак Ryzen 5 7235HS — це енергоефективний мобільний процесор, який споживає набагато менше енергії та призначений для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор, вибір очевидний — Intel. Якщо ж ви шукаєте компактний та економічний ноутбук для повсякденних завдань, AMD буде більш доречним.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 7235HS має 4 ядра та 8 потоків, тоді як Core Ultra 9 285K — 24 ядра та 24 потоки, що дає величезну перевагу в багатозадачності та рендерингу.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 9 285K показує 3379 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 1749 у Ryzen 5 7235HS, що означає кращу швидкодію в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7235HS не має вбудованої графіки, тоді як Core Ultra 9 285K оснащений потужним інтегрованим GPU (83 бали), що дозволяє обійтись без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Енергоспоживання та призначення: Ryzen 5 7235HS — мобільний процесор (TDP ~35 Вт), Core Ultra 9 285K — настільний (TDP ~125 Вт), тому AMD виграє в автономності та тепловиділенні.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 5 7235HS (2023, Zen 3+) застаріліший, тоді як Core Ultra 9 285K (2024, Arrow Lake) пропонує новітні технології та значно вищі бенчмарки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1350 2320
Cinebench R23 (багатоядерний) 8519 41558

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 1749 3379
Geekbench 6 (багатоядерний) 6194 23095
File compression Немає даних 1560 MB/sec
Clang compilation Немає даних 242.2 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 479.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 622.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 371.2 pages/sec
Background blur Немає даних 95.4 images/sec
Photo processing Немає даних 164.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 52.3 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 2723 5195
Passmark CPU (багатоядерний) 11580 65873
Integer math Немає даних 165.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 218.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 537M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 92.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 56.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 771.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 3955 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 61.2B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Amd Intel
Дата виходу 5 січня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Arrow Lake
Інтегрована графіка Немає Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Номер моделі Немає даних 285K

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3.2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,5 ГГц
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 3МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 16
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-53 Вт 125 Вт
Сокет FP7 FCLGA-1851
Критична температура 95°C 105°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 250 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7235HS Сайт Intel Core Ultra 9 285K
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 64
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7235HS чи Intel Core Ultra 9 285K?

Intel Core Ultra 9 285K значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (2320 vs 1350 у Cinebench R23) та більшій кількості ядер. Однак Ryzen 5 7235HS може бути прийнятним для ігор у бюджетних ноутбуках.

Чи підходить Ryzen 5 7235HS для робочих станцій?

Ні, цей процесор має лише 4 ядра та низьку багатоядерну продуктивність (8519 у Cinebench R23), тому не підходить для професійного рендерингу, відеомонтажу або важких обчислень.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 5 7235HS споживає значно менше енергії (близько 35 Вт), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Intel Core Ultra 9 285K вимагає потужного охолодження та блоку живлення.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різне призначення: Ryzen 5 7235HS створений для ноутбуків, а Core Ultra 9 285K — для настільних ПК. У прямих бенчмарках Intel значно випереджає AMD.

Який процесор обрати для збирання ПК?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або роботи, обирайте Intel Core Ultra 9 285K. Якщо ви шукаєте компактний ноутбук для офісних завдань, підійде AMD Ryzen 5 7235HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.