Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7235HS vs Intel Processor N97

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7235HS та Intel Processor N97 – два процесори для ноутбуків, що вийшли на початку 2023 року. Перший побудований на архітектурі Zen 3+ і пропонує 4 ядра / 8 потоків, тоді як другий – енергоефективне рішення Intel для бюджетних пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову продуктивність, результати бенчмарків, а також сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7235HS значно випереджає Intel Processor N97 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 8519 vs 3003) та однопотоковою (1350 vs 973). Ryzen 5 7235HS краще підходить для роботи з важкими додатками, монтажем відео та іграми, тоді як Intel N97 – бюджетний варіант для базових завдань, веб-серфінгу та офісних програм. Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ryzen 5 7235HS пропонує значно вищу продуктивність за ту ж ціну.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7235HS має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (8519 проти 3003), що робить його кращим для багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7235HS на 39% швидший у Geekbench 6 (1749 проти 1230), що важливо для ігор та додатків, чутливих до частоти одного ядра.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7235HS не має вбудованої графіки, тоді як Intel N97 має інтегроване відеоядро, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти.
  • Техпроцес та архітектура: Ryzen 5 7235HS використовує Zen 3+ (6 нм), а Intel N97 – Alder Lake-N (10 нм), що впливає на енергоспоживання та тепловиділення.
  • Бенчмарки: У Passmark CPU багатоядерний Ryzen 5 7235HS набирає 11580 балів проти 5757 у Intel N97, що підтверджує його перевагу в обчислювальних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1350 973
Cinebench R23 (багатоядерний) 8519 3003

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 1749 1230
Geekbench 6 (багатоядерний) 6194 2800
File compression Немає даних 319.2 MB/sec
Clang compilation Немає даних 20.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 66 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 88.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 139.9 pages/sec
Background blur Немає даних 10.5 images/sec
Photo processing Немає даних 23 images/sec
Ray tracing Немає даних 2.53 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 2723 2011
Passmark CPU (багатоядерний) 11580 5757
Integer math Немає даних 16.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 11.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 24M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 7.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 62.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 441 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.1B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Amd Intel
Дата виходу 5 січня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Alder Lake
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics (24EU)
Номер моделі Немає даних N97

Процесор

Ядер 4 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-53 Вт 12 Вт
Сокет FP7 BGA-1264
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7235HS Сайт Intel Processor N97
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 9

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics (24EU)
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 12
ROPs Немає даних 6
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 6-10 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,46 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: AMD Ryzen 5 7235HS чи Intel Processor N97?

AMD Ryzen 5 7235HS значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 1749 проти 1230). Однак для ігор потрібна дискретна відеокарта, оскільки в Ryzen немає інтегрованої графіки.

Чи підходить Intel Processor N97 для офісних завдань?

Так, Intel N97 чудово справляється з веб-серфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео. Його продуктивності достатньо для базових офісних сценаріїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel N97 споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake-N, що робить його кращим для ультрабюджетних ноутбуків.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 7235HS без відеокарти?

Ні, оскільки він не має інтегрованої графіки. Для роботи з монітором обов'язково потрібна дискретна відеокарта, що збільшує вартість системи.

Який процесор краще для монтажу відео?

AMD Ryzen 5 7235HS значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 8519 проти 3003), тому він краще підходить для рендерингу та монтажу відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.