Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7500F vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7500F та AMD Ryzen 7 7745HX — два потужні процесори від AMD, які належать до різних лінійок. 7500F — це настільний чип для збірки ПК, тоді як 7745HX — мобільний процесор для потужних ноутбуків. Незважаючи на різне призначення, обидві моделі демонструють високу продуктивність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX випереджає Ryzen 5 7500F у багатопотокових завданнях завдяки вищому балу Cinebench R23 (18060 проти 13809) та Passmark (32729 проти 26950). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість у трасуванні променів. Однак Ryzen 5 7500F демонструє кращу енергоефективність і вищу швидкість обробки файлів (1530 MB/s проти 1360 MB/s). Обидва процесори мають однакову однопотокову продуктивність. Якщо вам потрібен мобільний чип для ноутбука з акцентом на багатозадачність — обирайте 7745HX. Для настільного ПК з фокусом на енергоефективність — 7500F.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7745HX значно перевершує Ryzen 5 7500F у багатоядерній продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний — 18060 проти 13809, Passmark багатоядерний — 32729 проти 26950.
  • Ryzen 5 7500F має вищу швидкість стиснення файлів (1530 MB/s проти 1360 MB/s) та обробки HTML5 (300.3 pages/s проти 241.9 pages/s), що робить його кращим для деяких повсякденних завдань.
  • У трасуванні променів та обробці фону Ryzen 7 7745HX демонструє кращі результати: 25.4 Mpixels/s проти 20.4 Mpixels/s та 64 images/s проти 43.4 images/s відповідно.
  • Обидва процесори мають однакову однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний ~2766 vs 2763), але 7745HX трохи випереджає у Passmark одноядерному (3948 проти 3845).
  • Ryzen 7 7745HX має вищий бал інтегрованої графіки (44 проти 38), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 13809 18060

GeekBench v6

File compression 1530 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 95 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 300.3 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 348.4 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 295.5 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 43.4 images/sec 64 images/sec
Photo processing 108.3 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2766 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 13306 13662

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 47.5 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 202M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 34.8M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 17.7 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 308.7 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1828 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 23B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3845 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 26950 32729

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 23 липня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,5 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Сокет AM5 FL1
Критична температура 95°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7500F Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7500F чи Ryzen 7 7745HX?

Обидва процесори мають схожу однопотокову продуктивність, тому в іграх вони будуть близькі. Однак Ryzen 7 7745HX має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним у ноутбуках без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Ryzen 5 7500F для робочих станцій?

Ryzen 5 7500F добре справляється з однопотоковими завданнями та стисненням файлів, але для багатопотокових робочих навантажень (рендеринг, компіляція) Ryzen 7 7745HX буде ефективнішим.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому вони рівні за цим параметром. Однак настільний Ryzen 5 7500F може мати нижче тепловиділення в реальних умовах.

Чи можна використовувати Ryzen 7 7745HX у настільному ПК?

Ryzen 7 7745HX — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він не сумісний із настільними сокетами, тому для ПК потрібно обирати Ryzen 5 7500F або інші настільні моделі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Ryzen 7 7745HX має вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний 18060 проти 13809), тому він краще впорається з рендерингом відео та багатозадачністю у відеомонтажі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.