Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7500F vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7500F і AMD Ryzen 9 5900HX — два процесори різних поколінь і призначень. Ryzen 5 7500F — це сучасний настільний CPU на архітектурі Zen 4, випущений у 2023 році, тоді як Ryzen 9 5900HX — мобільний чип для ноутбуків 2021 року на Zen 3. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: іграми, рендерингом чи роботою з великими файлами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7500F випереджає Ryzen 9 5900HX в однопотокових та багатьох багатопотокових тестах, незважаючи на меншу кількість ядер. Він демонструє вищі результати в Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark, а також значно швидше працює з архівацією, компіляцією та обробкою фото. Ryzen 9 5900HX, хоч і має 8 ядер, програє через старішу архітектуру та обмеження мобільного форм-фактора. Для ігор та більшості робочих завдань Ryzen 5 7500F є кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7500F на 28% швидший в Cinebench R23 (1819 проти 1486) та на 36% в Geekbench 6 (2766 проти 2027), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокові тести: Ryzen 5 7500F перевершує Ryzen 9 5900HX в Cinebench R23 (13809 проти 12827) та майже вдвічі швидший в Geekbench 6 (13306 проти 8506), незважаючи на меншу кількість ядер.
  • Швидкість роботи з файлами: Ryzen 5 7500F стискає файли зі швидкістю 1530 MB/s, що вдвічі більше ніж 734.8 MB/s у Ryzen 9 5900HX — помітна різниця при архівації великих обсягів даних.
  • Компіляція та рендеринг: Ryzen 5 7500F компілює код на 37% швидше (95 Klines/sec проти 69) та обробляє PDF на 35% швидше (348.4 проти 256.9 Mpixels/sec), що важливо для розробників та дизайнерів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал (100), але Ryzen 5 7500F досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі Zen 4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1819 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 13809 12827

GeekBench v6

File compression 1530 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 95 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 300.3 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 348.4 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 295.5 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 43.4 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 108.3 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2766 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 13306 8506

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 47.5 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 202M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 34.8M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 17.7 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 308.7 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1828 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 23B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3845 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 26950 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 23 липня 2023 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,5 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM5 FP6
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7500F Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7500F чи Ryzen 9 5900HX?

Ryzen 5 7500F кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1819 проти 1486) та новішій архітектурі Zen 4, що забезпечує більшу частоту та менші затримки.

Чи варто купувати Ryzen 9 5900HX у 2024 році?

Ryzen 9 5900HX все ще може бути актуальним для ноутбуків, якщо вам потрібна багатопотокова продуктивність у рендерингу або відеомонтажі, але він програє Ryzen 5 7500F в більшості тестів і не підтримує нові стандарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7500F на архітектурі Zen 4 споживає менше енергії при вищій продуктивності, що робить його більш вигідним для стаціонарних ПК.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння показує, що сучасний настільний Ryzen 5 7500F значно перевершує мобільний Ryzen 9 5900HX, незважаючи на меншу кількість ядер, завдяки новішій архітектурі та вищим тактовим частотам.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем?

Ryzen 5 7500F кращий завдяки вищій швидкості обробки фото (108.3 проти 61 images/sec) та рендерингу (20.4 проти 17.1 Mpixels/sec), що пришвидшує експорт відео та роботу з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.