Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7520U vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7520U та AMD Ryzen Z1 — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Перший орієнтований на ультрабуки з акцентом на енергоефективність, другий — на портативні ігрові пристрої. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 значно випереджає Ryzen 5 7520U за продуктивністю в усіх бенчмарках: однопотокова швидкість вища на 53%, багатопотокова — майже вдвічі. Він також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Однак Ryzen 5 7520U має однакову з Z1 енергоефективність (100 балів), що робить його кращим вибором для тривалої роботи від батареї в тонких ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або важливих завдань — обирайте Ryzen Z1. Для повсякденної роботи та економії заряду — Ryzen 5 7520U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen Z1 має вищу однопотокову продуктивність (65 балів проти 40), що забезпечує швидшу роботу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen Z1 удвічі вища (20 балів проти 10), що підтверджується результатами Cinebench R23 (9890 проти 5149) та Geekbench 6 (8874 проти 4219).
  • Ryzen Z1 значно швидший у ресурсомістких завданнях: компіляція коду (59.6 Klines/sec проти 27) та обробка PDF (208.1 Mpixels/sec проти 127.6).
  • Інтегрована графіка Ryzen Z1 також потужніша (34 бали проти 20), що дає змогу запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 5 7520U вийшов у вересні 2022 року, а Ryzen Z1 — у квітні 2023, тому Z1 є новішим і технологічно досконалішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1171 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 5149 9890

GeekBench v6

File compression 394.8 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 27 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 91.2 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 127.6 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 114.6 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 23 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 38.3 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 7.38 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1270 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 4219 8874

PassMark

Integer math 31.5 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 15.1 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 14.5M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 6.6 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 138.1 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 446 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 6.3B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2472 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 9206 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 22 вересня 2022 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Mendocino) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 9-30 Вт
Сокет FP6 FP7
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 740M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 16
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 2 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,49 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5500 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7520U Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7520U чи Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, тоді як Ryzen 5 7520U більше підходить для казуальних ігор та мультимедіа.

Чи варто переплачувати за Ryzen Z1, якщо я працюю з текстом та браузером?

Ні, для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео продуктивності Ryzen 5 7520U цілком достатньо. Ryzen Z1 буде надлишковим і споживатиме більше енергії, що може скоротити час автономної роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100 балів. Однак Ryzen 5 7520U створений для ультрабуків, тому в реальних умовах він зазвичай забезпечує довший час роботи від батареї завдяки нижчому TDP.

Чи можна використовувати Ryzen Z1 для професійного відеомонтажу?

Так, Ryzen Z1 значно краще справляється з рендерингом, обробкою фото та компіляцією коду завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Ryzen 5 7520U підійде лише для легкого монтажу.

Який процесор новіший і чи варто обирати за датою виходу?

AMD Ryzen Z1 вийшов у квітні 2023 року, а Ryzen 5 7520U — у вересні 2022. Новіша архітектура Z1 забезпечує кращу продуктивність, але якщо вам не потрібна максимальна потужність, 7520U залишається актуальним і економічним варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.