Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7535HS vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7535HS та AMD Ryzen 9 7845HX — два процесори для ноутбуків, що представляють різні лінійки продуктивності. Ryzen 5 7535HS орієнтований на енергоефективність та помірні завдання, тоді як Ryzen 9 7845HX створений для максимальної багатопотокової потужності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Ryzen 5 7535HS у багатопотокових завданнях: його показники Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 2,5 рази вищі (26647 проти 10900), а Geekbench 6 (багатоядерний) — майже вдвічі (15129 проти 8047). Однак Ryzen 5 7535HS демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але Ryzen 5 споживає менше енергії). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції або ігор — обирайте Ryzen 9. Для повсякденних завдань, де важливі автономність і менше нагрівання, Ryzen 5 буде оптимальним.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX має майже вдвічі вищий бал у Geekbench 6 (15129 проти 8047) та в 2,4 рази вищий у Cinebench R23 (26647 проти 10900).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 також швидший: Cinebench R23 одноядерний — 1871 проти 1488, Geekbench 6 одноядерний — 2927 проти 1934.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 має вищий бал (58 проти 29), що може дати невелику перевагу в легких іграх або відео без дискретної графіки.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Ryzen 5 7535HS споживає менше енергії, що робить його кращим для тонких ноутбуків з тривалою автономністю.
  • Загальний рейтинг: Ryzen 9 7845HX має вищий загальний бал (68 проти 51), що підтверджує його позиціювання як потужнішого рішення для вимогливих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 10900 26647

GeekBench v6

File compression 839.8 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 58.3 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 154.2 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 218.8 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 192 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 39.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 65.5 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 15 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1934 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 8047 15129

PassMark

Integer math 63.9 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 36.3 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 50M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 23.1M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 14.2 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 229.2 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 874 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3165 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 18408 45644

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 5 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.3 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,55 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 45-75 Вт
Сокет FP7 FL1
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 6 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7535HS Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Ryzen 9 7845HX забезпечує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що дає перевагу в сучасних іграх. Однак для ігор важлива також дискретна відеокарта. Ryzen 5 7535HS також може впоратися з більшістю ігор, але з меншою частотою кадрів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7535HS споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер і нижчим частотам. Це робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7845HX?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією коду, відеомонтажем або іншими багатопотоковими завданнями. Ryzen 9 7845HX майже вдвічі швидший у таких сценаріях. Для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео Ryzen 5 7535HS буде достатньо.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7845HX має вищий бал інтегрованої графіки (58 проти 29), що дає невелику перевагу в легких іграх або прискоренні відео. Однак для серйозних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор вибрати для роботи з великими обсягами даних?

Ryzen 9 7845HX значно швидший у завданнях, як-от компіляція коду (120.9 Klines/sec проти 58.3) та стиснення файлів (1810 MB/sec проти 839.8). Для роботи з базами даних або наукових розрахунків він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.