Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7535U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7535U та AMD Ryzen 9 7900 — два процесори від AMD, які належать до різних сегментів: перший створений для тонких та легких ноутбуків, другий — для потужних десктопів. Ryzen 5 7535U має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7900 пропонує 12 ядер і 24 потоки. Обидва чипи вийшли на початку 2023 року, але мають різне призначення: мобільний U-серія проти десктопної серії 7000. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та енергоефективність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Ryzen 5 7535U в усіх аспектах багатопотокової та однопотокової продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7900 (24444) більш ніж удвічі вищий за Ryzen 5 7535U (9771). Geekbench 6 також показує перевагу: 2947 проти 1982 в одноядерному тесті та 17401 проти 8016 в багатоядерному. Однак Ryzen 5 7535U має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії, але U-серія споживає значно менше — 15-28 Вт проти 65-170 Вт у Ryzen 9 7900). Якщо вам потрібен потужний десктоп для рендерингу, компіляції або ігор — обирайте Ryzen 9 7900. Для мобільного використання з акцентом на автономність — Ryzen 5 7535U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 5 7535U має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 9 7900 — 12 ядер / 24 потоки, що дає значну перевагу в багатозадачності.
  • Продуктивність у Cinebench R23: Ryzen 9 7900 набирає 1959 балів в одноядерному тесті (проти 1498 у Ryzen 5 7535U) та 24444 балів у багатоядерному (проти 9771).
  • Енергоспоживання: Ryzen 5 7535U — це мобільний чип з TDP 15-28 Вт, тоді як Ryzen 9 7900 має TDP 65 Вт (до 170 Вт у турбо), що робить його менш енергоефективним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7535U отримав 28 балів за інтегровану графіку, а Ryzen 9 7900 — 62 бали, що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 має 41 бал у цій категорії проти 18 балів у Ryzen 5 7535U, що робить його значно швидшим у рендерингу, компіляції та обробці відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1498 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 9771 24444

GeekBench v6

File compression 771.7 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 57.7 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 157.1 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 223.8 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 206.5 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 40.9 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 68.9 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 14.6 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1982 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 8016 17401

PassMark

Integer math 62 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 33.9 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 21M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 200.5 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 865 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 13.1B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3222 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 17102 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 5 січня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.9 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,55 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 29x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 65 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 660M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 6 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7535U Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 5 7535U чи Ryzen 9 7900?

Ryzen 9 7900 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1959 проти 1498 балів у Cinebench R23) та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у вимогливих іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати Ryzen 5 7535U для рендерингу або відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Ryzen 5 7535U має 6 ядер і 12 потоків, що достатньо для легкого монтажу. Однак Ryzen 9 7900 з 12 ядрами та 24 потоками впорається зі складними завданнями вдвічі швидше (багатоядерний Cinebench 24444 проти 9771).

Який процесор споживає менше енергії?

Ryzen 5 7535U значно енергоефективніший: його TDP становить 15-28 Вт, тоді як Ryzen 9 7900 споживає 65 Вт у звичайному режимі та до 170 Вт під навантаженням. Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але U-серія краще підходить для ноутбуків.

Чи варто купувати Ryzen 5 7535U для офісних завдань?

Так, це чудовий вибір для офісних завдань, серфінгу в інтернеті та роботи з документами. Його продуктивність (Passmark одноядерний 3222) достатня для комфортної роботи, а низьке енергоспоживання забезпечує тривалу автономність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7900 має кращу інтегровану графіку (62 бали проти 28 балів у Ryzen 5 7535U). Це дозволяє запускати прості ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти, хоча для серйозних ігор все ж потрібен окремий GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.