Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7540U vs AMD Ryzen 7 3750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7540U та AMD Ryzen 7 3750H — два процесори, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. 7540U (2023 рік) — це сучасний енергоефективний чип для тонких ноутбуків, тоді як 3750H (2019 рік) — старіший мобільний процесор для ігрових та продуктивних лептопів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та ігрових завданнях, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U значно перевершує Ryzen 7 3750H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують тести Cinebench R23 (1789 проти 904 в одноядерному, 9892 проти 4081 у багатоядерному) та Geekbench 6. Він також пропонує кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Незважаючи на молодший індекс у назві, 7540U є більш технологічно просунутим рішенням. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних задачах при низькому енергоспоживанні — обирайте Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7540U майже вдвічі швидший за Ryzen 7 3750H (Cinebench R23: 1789 проти 904, Geekbench 6: 2405 проти 1125).
  • Багатопотокова продуктивність: 7540U демонструє понад двократну перевагу в Cinebench R23 багатоядерному (9892 проти 4081) та Passmark (18685 проти 8096).
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 5 7540U значно випереджає 3750H у компресії файлів (988.4 MB/s проти 278.9 MB/s), компіляції Clang та рендерингу PDF.
  • Інтегрована графіка: Незважаючи на нижчий рейтинг у категорії, 7540U має помітно вищу продуктивність у фонових завданнях (42.6 images/s проти 14 images/s) та трасуванні променів.
  • Покоління та енергоефективність: Ryzen 5 7540U (2023) побудований на новішій архітектурі, що забезпечує кращу продуктивність на ват, тоді як Ryzen 7 3750H (2019) є менш ефективним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 904
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 4081

GeekBench v6

File compression 988.4 MB/sec 278.9 MB/sec
Clang compilation 63.6 Klines/sec 24.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 172.2 pages/sec 77 pages/sec
PDF Renderer 215.5 Mpixels/sec 108.3 Mpixels/sec
Text processing 239.6 pages/sec 101.8 pages/sec
Background blur 42.6 images/sec 14 images/sec
Photo processing 72.2 images/sec 29 images/sec
Ray tracing 13.3 Mpixels/sec 5.82 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2405 1125
Geekbench 6 (багатоядерний) 8822 3303

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 28.3 GOps/sec
Floating point math 36.9 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 66M Primes/sec 17M Primes/sec
Random string sorting 23.8M Strings/sec 13.3M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 7.4 GBytes/sec
Data compression 211.3 MBytes/sec 113.5 MBytes/sec
Physics 975 Frames/sec 430 Frames/sec
Extended instructions 15.5B Matrices/sec 4.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3607 2079
Passmark CPU (багатоядерний) 18685 8096

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 23 травня 2023 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 10

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 3.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 12-35 Вт
Сокет FP7 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 10
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 256 640
TMUs 16 40
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 4 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-2400
Макс. розмір 256 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7540U Сайт AMD Ryzen 7 3750H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7540U чи Ryzen 7 3750H?

Ryzen 5 7540U кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча для важких ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Ryzen 7 3750H у 2024 році?

Ryzen 7 3750H вже застарів. Його продуктивність значно нижча за сучасні чипи, навіть за молодші моделі серії U. Краще звернути увагу на новіші процесори, такі як Ryzen 5 7540U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 5 7540U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним вибором.

Чи підходить Ryzen 5 7540U для робочих задач?

Так, Ryzen 5 7540U чудово справляється з офісними завданнями, рендерингом, компіляцією коду та обробкою фото. Його багатопотокова продуктивність майже в 2.5 рази вища, ніж у 3750H.

Яка різниця в ціні між Ryzen 5 7540U та Ryzen 7 3750H?

Точна ціна залежить від конфігурації ноутбука, але зазвичай пристрої з Ryzen 5 7540U коштують дорожче через новішу платформу. Однак різниця в продуктивності виправдовує витрати.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.