Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7540U vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7540U та AMD Ryzen 9 5900 — два процесори від AMD, що належать до різних лінійок та призначені для різних сценаріїв використання. 7540U — це енергоефективний чип для тонких ноутбуків, випущений у 2023 році, тоді як Ryzen 9 5900 — потужний десктопний процесор 2021 року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Ryzen 5 7540U у багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер та вищим частотам. У Cinebench R23 багатоядерний результат 5900 майже вдвічі вищий (20955 проти 9892), а в Passmark багатоядерний показник перевищує 34405 проти 18685. Однак Ryzen 5 7540U демонструє кращу однопотокову продуктивність (1789 проти 1594 у Cinebench R23) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Ryzen 9 5900. Для повсякденних завдань та роботи в дорозі — Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 майже вдвічі потужніший за Ryzen 5 7540U в Cinebench R23 багатоядерному (20955 проти 9892) та Passmark багатоядерному (34405 проти 18685).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7540U випереджає Ryzen 9 5900 в одноядерному Cinebench R23 (1789 проти 1594) та Geekbench 6 (2405 проти 2163).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але 7540U споживає значно менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (45 проти 33), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 5900 значно швидший у Clang compilation (96.3 проти 63.6 Klines/sec) та PDF Renderer (311.4 проти 215.5 Mpixels/sec), тоді як 7540U краще справляється з Background blur (42.6 проти 25.2 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 20955

GeekBench v6

File compression 988.4 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 63.6 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 172.2 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 215.5 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 239.6 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 42.6 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 72.2 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 13.3 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2405 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 8822 10055

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 36.9 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 66M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 23.8M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 211.3 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 975 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 15.5B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3607 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 18685 34405

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 23 травня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 65 Вт
Сокет FP7 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7540U Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7540U чи Ryzen 9 5900?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, де Ryzen 5 7540U має невелику перевагу. Однак Ryzen 9 5900 має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним у бюджетних збірках. Загалом обидва процесори забезпечать хорошу ігрову продуктивність із дискретною відеокартою.

Чи варто вибирати Ryzen 5 7540U для роботи з відеомонтажем?

Так, Ryzen 5 7540U добре підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Однак для складних проектів з багатьма ефектами Ryzen 9 5900 буде швидшим через більшу кількість ядер.

Який процесор споживає менше енергії?

AMD Ryzen 5 7540U споживає значно менше енергії, оскільки він розроблений для мобільних пристроїв. Ryzen 9 5900 — десктопний процесор із вищим TDP, тому він менш енергоефективний у порівнянні.

Чи можна використовувати Ryzen 9 5900 у ноутбуці?

Ryzen 9 5900 є десктопним процесором, тому він не призначений для встановлення в ноутбуки. Для мобільних пристроїв краще обирати серію U, як-от Ryzen 5 7540U.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

Ryzen 9 5900 значно швидший у компіляції коду (96.3 Klines/sec проти 63.6 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами. Ryzen 5 7540U також впорається, але повільніше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.