Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 7540U vs AMD Ryzen 9 5980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 7540U та AMD Ryzen 9 5980HX — два представники різних поколінь і класів процесорів AMD. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків 2023 року на архітектурі Zen 4, другий — потужний мобільний процесор 2021 року для ігрових ноутбуків на Zen 3. У цьому порівнянні ми розберемо, який з них краще справляється з різними завданнями, спираючись на тести продуктивності та енергоефективності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7540U виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності завдяки свіжішій архітектурі, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи від батареї. Натомість AMD Ryzen 9 5980HX значно потужніший у багатоядерних сценаріях, таких як рендеринг або компіляція, завдяки вищій кількості ядер і частотам. Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Ryzen 5 7540U демонструє кращу однопотокову швидкість, тоді як Ryzen 9 5980HX — лідер багатопотокових навантажень.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 5 7540U випереджає Ryzen 9 5980HX у Cinebench R23 (1789 vs 1634) та Geekbench 6 (2405 vs 2039), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5980HX помітно сильніший у Cinebench R23 (11974 vs 9892) та Passmark (23520 vs 18685), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 5 7540U (6 ядер, 15 Вт TDP) споживає значно менше енергії, ніж 8-ядерний Ryzen 9 5980HX (45 Вт+).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5980HX має трохи вищий бал (34 vs 33), але різниця мінімальна — обидва підходять для базових графічних завдань.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 5 7540U (2023, Zen 4) новіший за Ryzen 9 5980HX (2021, Zen 3), що пояснює кращу однопотокову швидкість і ефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1789 1634
Cinebench R23 (багатоядерний) 9892 11974

GeekBench v6

File compression 988.4 MB/sec 624.4 MB/sec
Clang compilation 63.6 Klines/sec 78.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 172.2 pages/sec 138.9 pages/sec
PDF Renderer 215.5 Mpixels/sec 235.3 Mpixels/sec
Text processing 239.6 pages/sec 211.6 pages/sec
Background blur 42.6 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 72.2 images/sec 59.9 images/sec
Ray tracing 13.3 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2405 2039
Geekbench 6 (багатоядерний) 8822 8323

PassMark

Integer math 61.3 GOps/sec 90.7 GOps/sec
Floating point math 36.9 GOps/sec 50.6 GOps/sec
Find prime numbers 66M Primes/sec 53M Primes/sec
Random string sorting 23.8M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 12.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 211.3 MBytes/sec 313.6 MBytes/sec
Physics 975 Frames/sec 879 Frames/sec
Extended instructions 15.5B Matrices/sec 21.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3607 3342
Passmark CPU (багатоядерний) 18685 23520

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 23 травня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 35-54 Вт
Сокет FP7 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 8
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 4 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 7540U Сайт AMD Ryzen 9 5980HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 5 7540U чи Ryzen 9 5980HX?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Ryzen 5 7540U має невелику перевагу завдяки вищим показникам у Cinebench R23 та Geekbench 6. Однак Ryzen 9 5980HX може бути кращим у поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 7540U споживає менше енергії (близько 15 Вт) порівняно з Ryzen 9 5980HX (45 Вт+), що робить його кращим для ультрабуків.

Чи підходить Ryzen 5 7540U для відеомонтажу?

Так, але Ryzen 9 5980HX справляється з багатоядерними завданнями, як-от рендеринг відео, значно швидше завдяки вищій продуктивності в Cinebench R23 (11974 проти 9892).

Який процесор кращий для роботи з текстом та офісними додатками?

Ryzen 5 7540U показує вищу швидкість у Text processing (239.6 стор/с проти 211.6) та HTML 5 Browser (172.2 стор/с проти 138.9), що робить його кращим для офісних завдань.

Чи варто обирати Ryzen 9 5980HX у 2024 році?

Ryzen 9 5980HX досі актуальний для потужних ноутбуків, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність. Однак Ryzen 5 7540U пропонує кращу енергоефективність і одноядерну швидкість за меншу ціну.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.